Kalorisi yüksek besinler kilo almakta güçlük çeken kişilerin başvurduğu en sıhhatli yöntemlerden biridir. Kilo almanın yolları bu yazımızda detaylıca mevzu alacağız. Kilo alım noktasında kişilerin yapmış olduğu en büyük hatalardan biri, sağlıksız bir şekilde gıdaların tüketilmesinin sonucunda istenilen kilolara ulaşılacağının düşünülmesidir. Dışarıdan duyduğunuz tüm detayları şu anda unutun. Sizler için sıhhatli bir halde kilo aldıran gıdaları araştırdık. İşte kalori ve protein bakımından yüksek olan gıdalar…

 • Kilo Aldıran Besinler Nedir?
 • Kilo Aldıran Besinler
 • Bitkisel Yağlar
 • Hayvansal Ürünler 
 • Kuruyemişler
 • Fıstık Ezmesi
 • Nişasta-Patates
 • Yağlı Balıklar
 • Sağlıklı Kilo Aldıran Besinler Nedir (Video)
 • En Süratli Ne Kilo Aldırır?
 • Kilo Aldıran Besinler Nedir?

  Kilo kaybı yaşayanların çoğunlukla sordurulmuş olduğu ”kilo almak isterim fakat alamıyorum” sorusunu yanıtlayacağız. Bireylerin haiz olacakları ideal kilo, kişiden kişiye bakılırsa değişmekle beraber metabolizmayla kemik yapısına bağlıdır. Kimi insanoğlu için kilo vermek ne kadar zorsa, bazıları için kilo almak da eşit oranda zor olabilir. Kalorisi yüksek olan besinler tüketilmesinin yanı sıra genetik zayıflık, metabolizmanın normalden daha süratli olması, stres, depresyon, ileri düzeyde etken yaşam benzer biçimde nedenler kişilerin kilo almalarını zorlaştırır. 

  Süratli Kilo Almanın Yolları

  1. Tüketilen yiyeceklerin kalori miktarlarının yüksek olmasına itina gösteriniz.
  2. Minimum 3 öğün yüksek kalorili yiyecekler tüketilmeli
  3. Gün içinde protein ağırlıklı besinler ve karbonhidrat ağırlık beslenin
  4. Karbonhidrat kalorilerine dikkat ediniz.
  5. En önemliside bol miktarda su içmelisiniz.
  6. canYatmadan 3 saat ilkin yiyecek yenebilir,

  Kilo alacağım derken sağlığınızdan olmayın. Aslolan mühim olan durum, sağlıksız bir beslenme planı uygulamak yerine kalorisi yüksek olan sıhhatli besinler tüketerek yaşam kalitenizin artmasını sağlamaktır. Günlük alınması ihtiyaç duyulan kalori miktarından 300-400 kalori kadar fazlasının sıhhatli bir halde alınmasında yarar vardır. Kilo aldıran besinler listesini sizler için yazımızda derledik..

  Her insanoğlunun vücut yapısına bakılırsa belirli bir ağırlığa haiz olması gerekir. Gereğinden azca kiloya haiz olan kişilerde bağışıklık sistemi düşer, vücut hastalıklara karşı dirençsiz hale gelir. Öteki taraftan kalorisi yüksek gıdalar tüketmeyen kişiler; kas güçsüzlüğü, saç-tırnak bozulmaları, ciltte problemler, zayıf kemiklerle beraber düzensiz tane problemleri benzer biçimde problemler yaşayabilir. 

  Kilo Aldıran Besinler Nedir?

  Kilo Aldıran Besinler

  Kilo almayı sağlayıcı gıda gruplarının kişiler tarafınca detaylıca araştırılması sonucunda kilo aldıran besinler şunlardır:

  Bitkisel Yağlar

  Fıstık yağı, zeytinyağı, soya yağı benzer biçimde çeşitler, sıhhatli kilo almak için tüketilecek gıda grupları içinde yer alır. Dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan mühim nokta; bitkisel yağların yüksek oranda kolesterole sebep olmasıdır. Kişilerin bu gıdaları tüketirken telaşlı hareket etmek yerine zamana yayarak tüketilmesi gerekir.

  Hayvansal Ürünler 

  Vücut için yüksek kalori oranına haiz olan hayvansal ürünler, sıhhatli kilo almak için idealdir. Kalorisi ve proteini yüksek besinler grubunda yer edinen bu gıdalar, kolesterolü yükselttiği için dikkatli bir halde tüketilmesi önemlidir. 

  Kuruyemişler

  Tertipli periyotlar halinde tüketildiğinde içinde bulunan yağ asidiyle beraber proteinler kişilerin kilo almasına destek verir. Yalnız 1 avuç badem tüketildiğinde vücuda 18 gram sıhhatli yağla beraber 7 gram protein girer. 

  Fıstık Ezmesi

  Kilo Aldıran Besinler

  Protein, yağ ve yüksek oranda kalori içeren fıstık ezmesi, kalorisi en yüksek yiyecekler ve kilo aldıran besinler grubunda yer almıştır. Oldukça çeşitli versiyonlar şekilde tüketilebilen bu ürün; smoothie, yoğurt, öteki değişik yemeklerle karıştırılabilir. 

  Nişasta-Patates

  Hem uygun maliyetli gıdalar tüketmek hem de sıhhatli bir halde kilo almak istiyorsanız, nişastayla patates tam size bakılırsa bir besindir. Kalorisi yüksek gıdalar içinde yer edinen nişasta; kabak, kinoa, mısır, patates, karabuğday, yulaf benzer biçimde besinlerde yüksek oranda bulunur. 

  Yağlı Balıklar

  Somon benzer biçimde yağlı balıklarda Omega 3 yağ asitleri bulunur. Kalorisi yüksek yiyecekler olarak nitelendirilmesinin yanı sıra hastalıklardan korunmada destek görevi üstlenir. 

  Peynir, bitter çikolata, tahin, yumurta, kurutulmuş meyveler, tam tahıllı ekmek, tam yağlı yoğurt benzer biçimde gıdalar kalorisi yüksek besinler ve kilo aldıran besinler içinde yer almakta olup, bu tarz şeyleri tüketen kişilere sıhhatli bir halde kilo alımında destek olabilmektedir. 

  Sağlıklı Kilo Aldıran Besinler Nedir (Video)

  Sağlıklı ve Süratli Kilo Almak İçin ✨ 5 Tavsiye ✨Watch this video on YouTubeKaynak : Drboraozel YouTube kanalı – Kilo Aldıran Besinler

  En Süratli Ne Kilo Aldırır?

  Peynir, bitter çikolata, tahin, yumurta, kurutulmuş meyveler, tam tahıllı ekmek, tam yağlı yoğurt benzer biçimde gıdalar kalorisi yüksek besinler ve kilo aldıran besinler içinde yer almakta olup, bu tarz şeyleri tüketen kişilere sıhhatli bir halde kilo alımında destek olabilmektedir. 

  {
  “@context”: “https://schema.org”,
  “@type”: “FAQPage”,
  “mainEntity”: [
  {
  “@type”: “Question”,
  “name”: “En Hızlı Ne Kilo Aldırır?”,
  “acceptedAnswer”: {
  “@type”: “Answer”,
  “text”: “

  Peynir, bitter çikolata, tahin, yumurta, kurutulmuş meyveler, tam tahıllı ekmek, tam yağlı yoğurt gibi gıdalar kalorisi yüksek besinler ve kilo aldıran besinler arasında yer almakta olup, bunları tüketen kişilere sağlıklı bir şekilde kilo alımında yardımcı olabilmektedir. 


  }
  }
  ]
  }

  • Saç Mezoterapisi Tutarları
  • Saç Ekimi Tutarları

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir