Son yıllarda meydana getirilen en iyi uyarlama yapımlarından kabul edilen The Witcher dizisi, yayınlanmaya başladığı andan beri adından söz ettirmeye devam ediyor. Kuvvetli ekibi ve kaliteli hikayesi ile kısa sürede oldukca fazla işinin ilgi odağı olan dizi, bilhassa oyunu oynamış ve oyunun öyküsünü beğeniş olan kişiler tarafınca takip ediliyor. Dizinin en başarı göstermiş anlaşması olarak görülen isim ise Rivyalı Geralt karakterini canlandırması için anlaşılan isim olan Henry Cavill olmuştu. Sadece bir değişim ile yeni sezonda başrolün değişeceği öğrenildi.

The Witcher’da başrol değişikliği

Netflix tarafınca tv yaşamına uyarlanan bir yapım olan The Witcher, ilk kez yayınlanmaya başladığı andan itibaren hem başrol seçimleri hem de hikayenin aktarılış biçimi ile pek oldukca kişinin ilgisin çekmişti. Hem dizinin hem de oyunun başrolü olan Rivyalı Geralt karakterini canlandırması için anlaşılan başarı göstermiş oyuncu Henry Cavill, role uyan yapısı ve başarı göstermiş oyunculuğu ile hayranların en oldukca beğenmiş olduğu isim olmuştu. 3 sürem süresince Geralt karakterini başarıyla canlandıran ve hayranların gözünde rol ile bütünleşen Henry Cavill, toplumsal medya hesaplarından diziden ayrılacağını duyurdu. Netflix tarafınca da doğrulanan bu haberin arkasından diziye gelecek yeni başrol de duyuruldu. Duyurulan isim bir öteki başarı göstermiş oyuncu olan Liam Hemsworth olarak açıklandı.

Henry Cavill niçin diziden ayrılıyor?

Henry Cavill ya da Netflix tarafınca açıklanmış ve doğrulanmış bir nenden ise hemen hemen gösterilmedi. Henry Cavill’in diziden ayrılması üstüne ortaya atılan bir kuram ise oyun ve kitap evrenine tamamen hakim bir oyunu olan Henry Cavill’in dizinin gidişatının orijinal yapıya uymadığından şikayetçi olması. Sadece belirtilen teoriye nazaran ne yapımcılar ne de senaristler bu mevzuda bir tedbir almadılar. Henry Cavill taam bir The Witcher hayranı ve bu hayranlığı onu yalnızca oyuncu olarak değil, danışman olabilecek bir konumda da tutuyor. Sadece belirtilen teoriye nazaran Henry Cavill ana evrenden uzaklaşan öykü niçin ile diziden ayrılmayı seçti.

Henry Cavill ile Liam Hemsworth şimdiden anlaştı

Henry Cavill, diziden ayrılışını toplumsal medya hesaplarından takip edenleri ile paylaştı. Paylaşımın ilk olarak başarı göstermiş oyuncudan gelmesi ile beraber ilk öğrenen kişiler de gene Henry Cavill’in fanatikleri olmuş oldu. Başarı göstermiş oyuncu görevi bıraktığını açıklarken, bir taraftan yerine gelecek sonraki adı de duyurmayı dikkatsizlik etmedi. The Witcher evreninden yapmış olduğu alıntılar ile diziye veda ettiğini açıklayan Henry Cavill, sonraki Geralt olan Liam Hemswort’ü de fanatiklerine duyurdu. Liam Hemsworth ise bu göndermeye karşılık olarak teşekkür etti ve sancağı taşırken elinden geleni yapacağını dile getirdi. İki başarı göstermiş oyuncunun toplumsal medya üstünden etmiş olduğu bu minik sohbetin arkasından Netflix de yeni başrolünü resmi olarak duyurdu.

Sonraki sezonda ne olacak?

Henry Cavill’in diziden ayrılışı doğal ki onu rol ile bütünleştiren hayranlar için fena bir durum. Bu andan itibaren izinin aynı tadı vermeyeceğini düşünen pek oldukca şahıs bulunuyor. Sadece 4. sezonda daha değişik bir yapıda göreceğimiz Rivyalı Geralt karakterine Henry Cavill ile alıştığımız soğuk, mesafeli yapının haricinde bir bakış atacağımız için, bu durumda oyuncu değişikliğinin faydası da olabilir. Ek olarak başarı göstermiş bir oyuncu olan Liam Hemsworth tarafınca alınan sancağın hem görmediğimiz yapıda bir Geralt hem de ilerleyen hikayeye uyumunu yakalayacak bir başrol ile taşınacağına inanmak gerekiyor. Dizinin yayınlanma zamanı hemen hemen açıklanmadığı için, başrol değişikliğinin pek oldukca şeyi değiştirecek bulunduğunu da belirtmek gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir