Kireç tutmuş çaydanlığı temizleyebilmek için çeşitli yöntemlerin tertipli olarak uygulanması çaydanlık içinde bulunan kirecin kısa süre içerişinde temizlenmesine destek olurken, çaydanlığın ilk günkü formunda olmasına destek olmaktadır. Su kaynaklı çaydanlığın içinde oluşan kireci temizlemek ve çaydanlığınızın tertemiz bir görünüm içinde olmasını sağlamak için bu şekilleri uygulamayı dikkatsizlik etmeyin.

Çaydanlıkta kireç niçin oluşur?

Çaydanlığın içinde oluşan kireç en temel sebebiyle suyun kaynama sürecinden sonrasında oksitlenmesi dolayısıyla meydana gelebilmektedir. Bu oksitlenme durumu çaydanlığın içinde büyük seviyede kireçlenmenin oluşmasını tetiklerken çaydanlığın içinde oluşan kireci temizlenmenin son aşama zor yanları da bulunmaktadır. Çaydanlığın içinde oluşan kireci temizlemek için çeşitli bileşenlerle karıştırıp çaydanlığı temizlemeye çalışmak son aşama önemlidir. Uygun bileşenleri uygulayıp akabinde çaydanlığın içine servis etmek, çaydanlık içinde kirecin kısa süre içinde temizlenmesine ve kısa süre içinde çaydanlığın tertemiz bir görünüm içinde olmasına destek olmaktadır.

Çaydanlığın içindeki kireç nasıl geçer?

Çaydanlığın içindeki kireçten kurtulabilmek için çeşitli yöntemlerle çaydanlığın içerisini temizlemeniz son aşama önemlidir. Çaydanlığın içinde oluşan kireci temizlemek ve çaydanlığın oldukca daha berrak ve temiz bir görünüm içinde olmasını sağlayabilmek için organik yöntemlere başvurmanız fazlasıyla önemlidir. Naturel yöntemlerle çaydanlığın içindeki kireci temizlemeniz kısa süre içinde çaydanlığınızın eski haline dönüşmesini sağlayacak ve oldukca daha güzel bir görünüm içinde olmasına destek olacaktır. Çaydanlığın içinde yer edinen kireci temizlemek ve çaydanlığın tertemiz bir formda olmasını sağlayabilmek için şu yöntemi uygulayabilirsiniz;

1- Limon ve karbonatın gücüne emin olun

Limonun asidik özelliği ile karbonatın arındırıcı hususi durumunun birleşiminde oluşan liman karbonat kürü çaydanlık içinde oluşan kirecin kısa süre içinde temizlenmesine ve çaydanlığın oldukca daha güzel bir formda olmasına destek olmaktadır. Limon ve karbonatın karışımından oluşan kireç söktürücü kürü uygulayabilmek için ilk olarak 1 su bardağı sirke ile 1 paket karbonatı kireçli çaydanlığın içine ilave edin. Karbonat ve limon bu süreç içinde tepkimeye girecekler. Tepkimeye girdikten sonrasında kireçlerin sökülmeye başlandığını görmüş olacaksınız. Akabinde çaydanlığın yarısına kadar su ilave edin ve suyu kaynatmaya başlayın. Su kaynamaya başladıkça çaydanlığın içinde yer edinen kirecin çıktığını ve çaydanlığın oldukca daha güzel bir formda bulunduğunu görmüş olacaksınız. Bir bulaşık süngeri ya da bulaşık teli yardımıyla çaydanlığın içerisini güzelce paklayın. Temizleme işleminden sonrasında çaydanlığın içinde yer edinen kirecin oldukca daha temiz bir formda bulunduğunu görmüş olacaksınız. Bu yöntem çaydanlık içinde bulunan tüm kirecin kısa süre içinde temizlenmesini ve çaydanlığınızın ilk günkü formunda olmasını elde edecektir.

2- Sirke ve tuz tüm kireci söküyor

Sirke ve tuzun bileşiminden meydana gelen karışımın çaydanlık içinde bulunan kirecin kısa süre içinde temizlenmesine ve çaydanlığın tertemiz bir biçim içinde olmasına büyük seviyede destek oluyor. Sıkıntılı kireç lekelerinden kurtulmak için ilk olarak 1 tatlı kaşığı sirkeyi çaydanlığın içine dökün. Sirkeyi çaydanlığın içine ekledikten sonra üstüne 2 yiyecek kaşığı kadar sofra tuzu ilavesinde bulunun. Ortalama 10 dakika kadar bekleyin. İki araç-gereç tepkimeye girdikten sonrasında çaydanlık içinde kirecin kısa süre içinde temizlendiğini ve çaydanlığınızın tertemiz bir görünüm içinde bulunduğunu görmüş olacaksınız. Tuz ve sirkenin tüm kireci sökmesinin arkasından bir bulaşık süngeri yardımıyla çaydanlığın içerisini ovalamayı ve tüm kirecin çıktığından güvenilir olmanız fazlasıyla önemlidir. Bulaşık süngeri ile lüzumlu temizlikleri de sağladıktan sonrasında çaydanlığınızın içerisinin tertemiz bir formda bulunduğunu görmüş olacaksınız.

Video:💧KİREÇ TUTAN ÇAYDANLIK ve ✴SARARAN DEMLİKLERİ nasıl temizliyorum sizinlede paylaşmak istedim 👍🏻💪

https://www.youtube.com/watch?v=4xdKO0E15J4Video can’t be loaded because JavaScript is disabled: 💧KİREÇ TUTAN ÇAYDANLIK ve ✴SARARAN DEMLİKLERİ nasıl temizliyorum sizinlede paylaşmak istedim 👍🏻💪 (https://www.youtube.com/watch?v=4xdKO0E15J4)

Yukarıda yer edinen şekilleri uygulamanız sonucunda tüm kireçlerden kısa süre içinde kurtulacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir