İçindekiler

Kırmızı Mercimek Çorbası Yanına Ne Gider ?

MEZGİT TAVA

FIRINDA TAVUK

SALATA

PİRİNÇ PİLAVI

Kırmızı Mercimek Çorbası Yanına Ne Gider ?

Başlangıç olarak en fazlaca tercih edilen ve sofralarında vazgeçilmezi içinde kırmızı mercimek çorbası içeriyor. Hem leziz hem de her yiyecek ile uyumlu olduğundan dolayı bu çorbayı bence sevmeyen yoktur diye düşünüyoruz. Aynı süre da mercimek çorbasına nane , pul biber ve limon şeklinde malzemeler eklerseniz o süre daha leziz hale gelecektir. Yapımı da fazlaca rahat olduğundan dolayı kolayca yapabilirsiniz ve yanına da tercih edeceğiniz mükemmel yemekler ile akşam ki menünüzü daha sağlam hale getirebilirsiniz. İşte kırmızı mercimek çorbasının yanına gidecek yemekler.

Kırmızı Mercimek Çorbası Yanına Ne Gider

MEZGİT TAVA

Kırmızı mercimek yapıldığı süre akıllara genel olarak kırmızı et yada tavuk eti ile meydana getirilen mezgit tencere geliyor. Eğer asla denemediyseniz örneğin kesinlikle bu şekilde tecrübe etme yapmalısınız. Mezgitlerinizi güzelce temizleyip iri parçalara bölerek mısır unu ile bulayıp hemen sonra kızartabilirsiniz.

FIRINDA TAVUK

Ana yiyecek olarak akşam için fırında tavuk yaparak ve yanına da başlangıç yemeği olarak kırmızı mercimek çorbasını seçeceğimizden dolayı ortaya mükemmel lezzet çıkacağından güvenilir olabilirsiniz.

Kırmızı Mercimek Çorbası Yanına Ne yapsam

SALATA

Mercimek çorbası biliyorsunuz ki ki başlangıç çorbasıdır fakat bunu tamamlamak için de salata olması gerekiyor. İsteyenler marul salatası isteyenler de patatesli bir salata yapabilir burada karar sizlere kalmış.

PİRİNÇ PİLAVI

Başlangıç çorbası olarak kırmızı mercimek çorbası ve ana yiyecek olarak da şehriyeli yada sebzeli olarak tereyağlı pirinç pilavı fazlaca iyi seçim olacaktır. Bu tarz şeyleri da tamamlamak için sulu ana yiyecek de yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir