İçindekiler

Kısırın Yanında Ne Gider ?

SİGARA BÖREĞİ

ÇAY

KURABİYE

KIZARTMALAR

MANTI

POĞAÇA

Kısırın Yanında Ne Gider ?

Beş çayı olduğu vakit genel olarak en oldukça tercih edilen ve vazgeçilmeyen tarifler içinde kısır içeriyor. Hem leziz hem de ergonomik olduğundan dolayı hepimiz tarafınca oldukça sevilmektedir. Kısır biliyorsunuz ki ki bulgur , soğan , salça , yeşillikler , pul biber ve limon şeklinde malzemeler kullanılarak elde ediliyor. Doğal olarak isteyenler içine başka malzemeler de koyabilir çıkartabilir. Eğer kısırın yanına başka bir şeyler yapmak istiyorsanız o vakit yazımızı okumaya devam edin.

Kısırın Yanında Ne Gider

SİGARA BÖREĞİ

Hanımefendilerin hepsi bir araya topladım beş çayı yaptıkları vakit kısırdan sonrasında en oldukça tercih ettikleri lezzet sigara böreği oluyor. Sigara böreği aynı vakit da sabah kahvaltılarında da oldukça tercih edilmektedir. Eğer sizler de bu lezzeti seviyorsanız bence kısırınızın yanına yapabilirsiniz.

ÇAY

Çay biliyorsunuz ki ki Türk kültürüne özgüdür ve kısırın yanına da içecek olarak gidebilecek en etkili içeceklerden birisidir. Doğal olarak isteyenler Ayran da seçebilir fakat Çay en iyi seçim olacaktır.

KURABİYE

İsteyenler mütevazi isteyenler de kakaolu bir halde kısırın yanını süslemek için nefis kurabiyeler yapabilir. Kurabiyelerinizin içine jöle yada tart kullanırsanız güvenli olun daha leziz olacaktır. Hatta tatlı ve tuzlu olarak da yapabilirsiniz.

Kısırın Yanında Ne yapsam

KIZARTMALAR

Kızartma günümüzde büyük minik demeden hepimiz tarafınca oldukça tercih edilmektedir. Kısaca sizler kısırınızın yanına patates , biber ve patlıcan şeklinde sebzeleri kızartabilirsiniz.

MANTI

Kısırın yanına değişik bir lezzet arıyorsanız o vakit bolca yoğurt ile meydana getirilen ve sos ile de süslenen mantı en iyi seçim olacaktır. Hem yapımı da kolay olduğundan dolayı mantıyı tercih edebilirsiniz.

POĞAÇA

Ev yapımı poğaçalar daima oldukça seviliyor ve araç-gereç olarak istediğinizi seçerek kısırınızın yanına yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir