Kıvırcık saç yapısına haiz birçok insan bulunuyor. Sadece dalgalı saç kullanımı düz saç kullanımı kadar kolay değildir. Çoğu zaman birçok şahıs dalgalı saçlarının olmasındansa düz saç kullanmayı tercih eder. Sadece kıvırcık saçlı oldukça heybetli bir görünüme haiz olduğu için kullanım yapmanızda mümkün.

Dalgalı saça haiz iseniz eğer ne olursa olsun lüzumlu bakımları da yaptırmak gerekir. Aksi durumda saçlarınız oldukca daha süratli bir halde yıpranmış olacaktır. Bundan dolayı dalgalı saçlar için saç bakımı ne olursa olsun doğru bir halde yapılmalıdır.

Kıvırcık saç

Dalgalı Saç Bakımı Zor Mu?

Kıvırcık saç bakımı çoğu zaman oldukça zor olsa gerek. Kıvırcık saçlar kurumaya oldukça eğilimli oldukları için devamlı olarak bakıma gereksinim duyarlar. Düz saç şeklinde oldukca daha kolay bir halde taranmaz ve daha kısa sürede yıpranmış olur.

  • Dalgalı saçı sahipseniz eğer bakımı için çeşitli saç kremlerini bir bakın yağlarını kullanabilirsiniz.
  • Bilhassa banyo yaptığınız süre saçınız ıslak kaldığında özenli bir halde bakım yapmanız gerekir.
  • Havluya sardığınız süre oldukca sert bir halde ovuşturmamak gerekir.
  • Bilhassa bu pillerinizi açtırmak istediğiniz süre seyrek dişli olan tarakları tercih etmek gerekir. Böylelikle bukleler de daha kolay bir halde açılmış olur.

Bundan dolayı dalgalı saç yapısı olan bayanların dikkatli bir halde bakım yapması gerekir. Böylelikle hem saçlarınız daha canlı görünmeye adım atar hem de oldukca fazla yağlanmaz.

İzleyin: Dalgalı, Kıvırcık ve Gür Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri

https://www.youtube.com/watch?v=ViiRc60n2xMVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: Dalgalı, Kıvırcık ve Gür Saçlar İçin Saç Bakım Önerileri (https://www.youtube.com/watch?v=ViiRc60n2xM)

Hususi Bakım Yağları

Saç bakımı esnasında bukleli saçlar için çeşitli yağlar kullanılmaktadır. Kıvırcık saç yapısına haiz olan kişilerin daha çok bakım yapmasına gereksinim vardır. Alerjiniz olmayan ürünleri belirlediğiniz süre istediğiniz saç bakım yağlarını da tercih etmeniz mümkündür. Saç bakım yağı alırken güzel bukleler için yapılmış olan bakım yağlarını tercih etmek gerekir. Çoğu zaman Banu yaptığınız süre ıslak saça bu bakım yağlarını uygulamak daha sıhhatli olacaktır.

Saç bir tek kökünden beslenir. Saçlarımız için lüzumlu olan gıda maddeleri, saçlarımıza, bir tek kan yöntemiyle ulaşabilir. Kafi protein, demir, çinko, biotin ve folik asit içeren beslenme şekli ve saç tipine uygun ürün kullanımı, saçlarımız için oldukca önemlidir

Bakım İçin Püf Noktaları

Kıvırcık saç yapısına haiz olan kişilerin banyo yaptıktan sonrasında saçlarını naturel bir halde kurutması daha sıhhatli olacaktır. Şundan dolayı fön makinelerinin oldukca fazla kullanılması halinde saçlara aşırı zarar verdiği gözlemlenmiştir. Bilhassa kullanılan saç maşaları ve düzleştiriciler de belli bir süre sonrasında zarar vermeye adım atar. Bundan dolayı kullanmak istediğiniz süre daha düşük ısı da kullanmak daha doğru olacaktır. Çoğu zaman saçlarınızı daha kalınca bir bukle halinde yapmak istiyorsanız eğer bigudi kullanmak daha doğru olabilir. Şundan dolayı saçlarınızı yüksek ısı uygulamak sıhhatli olmadığı için naturel yollarla bukle yapmak daha doğru ve daha sıhhatli bir halde büyümesini elde edecektir.

Banyo Sonrası Dalgalı Saçlar

Banyodan çıktıktan sonrasında saçınız düz bir halde taramak bununla birlikte saçınızın oldukca fazla kabarmasını da engeller. Bundan dolayı spreyi sıkarak bunu engellemeniz de mümkün. Sadece dalgalı saçlar için devamlı saç spreyi kullanmak pek sıhhatli olmaz. Zaman içinde daha çok dökülür. Bundan dolayı banyodan sonrasında saç bakım kürleri ve kremlerini kullanmak daha doğru olacaktır.

Yumuşak havlu ile nemi alınmış saç, düşük ayarlı kurutma makineleri ile kurutulmalıdır.

Dalgalı saç bakımı

Dalgalı Saçlar İçin Bakım Zararı olan Mı?

Dalgalı saçlara haiz olan kişiler doğru bir halde bakım yaptırdığı süre herhangi bir ziyanı da bulunmaz. Sadece dalgalı saçlar için saç bakımı yapılacağı süre ne olursa olsun kimyasal olan ürünlerden kaçınmak gerekir. Şundan dolayı kullanılan kimyasal ürünler saçlara zaman içinde daha çok zarar verir ve bir süre sonrasında kırık oluşmasına niçin olmaktadır. Saç bakımları için çoğu zaman daha naturel olan ve organik olan ürünleri tercih etmek daha doğru olacaktır. Bununla birlikte saç kesiminin de doğru bir halde yapılması gerekir. Şundan dolayı belli zamanlarda saç kesimi yaptırmak saçı besler ve kırılmasını engeller. Bundan dolayı tertipli olarak saç bakımı yapmak gerekir.

Video: Hususi Saç Bakımı Tarifim Parlak, Uzun & Dalgalı Saçlar

https://www.youtube.com/watch?v=Pj6HH9W1TyEVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: Hususi Saç Bakımı Tarifim💇 Parlak, Uzun & Dalgalı Saçlar (https://www.youtube.com/watch?v=Pj6HH9W1TyE)

Yağlar Saçlar İçin Bakım Önerileri

Dalgalı ve yağlı saç yapısına haiz olan kişilerin tertipli olarak bakım yapması gerekir. Çoğu zaman yağlı saçı olan kişilerin her gün saçlarını yıkaması gerekir. Sadece bu şeklinde durumlar da saçlar daha çok yıpranır. Bilhassa dalgalı saçlar yıkandıktan sonrasında zor taranır. Bundan dolayı duş sonrasında bakımını yaptığınız süre daha kolay bir halde açılacaktır.

Kaba ve sert fırçalama, saçların acele yıpranmasına ve mat görünmesine niçin olmaktadır.

Naturel Bakım Önerileri

Dalgalı saçlar için çoğu zaman yumurta akı oldukca fazla tercih edilir. Yumurta akını dalgalı saçınıza sürdüğünüz süre hem saç beslenir hem de daha sıhhatli uzar. Aloe vera maskesi de son dönemler de oldukca tercih edilmektedir. Kremleri kullanmak da saçınız için oldukça sıhhatli olacaktır. Bundan dolayı naturel saç bakım önerileri de saçınızın canlı görülmesi için oldukça etkili bir yöntemdir.

Dengeli beslenme saç sağlığında oldukca mühim bir rol oynamaktadır. Protein açısından yetersiz rejimler, saç köklerini dinlenme dönemine sokarak, proteinden tutum etme yoluna gider. Bu ağır rejimleri takiben 2–3 ay içinde yaygın saç dökülmesi görülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir