Günümüzde sık sık meydana getirilen yemeklerin başlangıcında kıymalı ıspanak yemeği gelir. Bu yiyecek aynı vakit da demir açısından da varlıklı bir gıda olduğundan bilhassa evlatların daha sık yemeleri gerekmektedir. Fakat sizlere şu şekilde bir önerimiz var hanımlar ıspanakta nitrat bulunur ve bunun temizlenmesi gerekiyor. Bunu temizlemek için ise şu yolu izlemelisiniz ; İlk ilkin ıspanakları güzelce sudan geçirin ondan sonra kaynar suya daldırıp çıkarıp. Bu süre 1 saniye kadardır ve bu şekilde yaparak ıspanakta nitrat kalmayacaktır. Şu sebeple kendini sıcak suya bırakacaktır. Her neyse şimdi kıymalı ıspanağın yanına neler gider ?

Domates Soslu Makarna

Kıymalı ıspanak yemeğinin yanına gidebilecek en klasik yiyecek olarak makarna olabilir. Eğer aceleniz var ise yada yorgunsanız o vakit domates soslu güzel bir makarna ile menüyü tamamlayabilirsiniz.

Mantar Soslu Makarna

Azca ilkin de makarna dedik fakat domates soslu sevmeyen hanımlarımız var ise o vakit birazcık daha değişik olsun diye mantar soslu makarnayı tercih edebilirsiniz. Güvenli olun mantar soslu makarna ıspanak yemeğine daha oldukça yakışacak.

Mercimek Çorbası

Başlangıç yemeği olarak Türk mutfaklarının vazgeçilmezi olan mercimek çorbasını servise hazır hale getirebilirsiniz. Ana yiyecek olarak kıymalı ıspanak ve başlangıç yemeği olarak mercimek çorbası süper olacaktır.

Patatesli Börek

Kıymalı ıspanak yemeğinin yanına börek yapayım diyorsanız o vakit patatesli mükemmel kol böreğini tercih edebilirsiniz.

Zeytinyağlı Pırasa Dolması

Son olarak olarak günümüzde sık sık yapılmasa bile gene de tercih edilen zeytinyağlı pırasa dolmasını yapabilirsiniz. Bence kıymalı ıspanak yemeğinin yanına yakışacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir