Ev hanımlarının günlük olarak en fazlaca zorlandıkları ve dert ettikleri mevzu hem akşam yemeğine hem de öğlen yemeğine acaba bugün ne yapsam derdi oluyor. Sizler yiyecek olarak kıymalı ıspanak yemeğine karar verdiyseniz ve yanına ne şeklinde şeyler yapılır araştırıyorsanız o süre bu mevzuda sizlere aydınlatalım. Aşağıda sıralayacağımız yiyeceklerden yaparak kıymalı ıspanak yemeğinizi daha varlıklı hale getirebilirsiniz.

Kıymalı Ispanak ve Vitaminler

Ispanak biliyorsunuz ki ki protein açısından oldukça varlıklı bir sebzedir. Hem vitamin hem de mineral bakımından varlıklı olduğundan dolayı bilhassa kış mevsiminde fazlaca tercih edilmektedir. Bir de ıspanak kıyma ile birleşince bu gıda kıymeti iki katına çıkmış oluyor. Kıymalı ıspanağın yanına yapacağınız yiyecek karbonhidrat olursa örneğin makarna şeklinde yiyecek yapmış olursanız o süre her türlü besini fazlası ile almış olmuş olursunuz.

Makarnanın da içinde azca oranda peynir koyarsanız bu sefer de kalsiyum bakımından daha iyi gıda alırsınız.

Peynirli Makarna

Kıymalı ıspanak yemeğinin yanına yakışacak en güzel ve karbonhidrat kıymeti yüksek olan peynirli makarnayı seçebilirsiniz. Bu şekilde hem protein , hem karbonhidrat hem yağ hem de kalsiyum şeklinde vitaminleri güzel bir halde karşılamış olmuş olursunuz. Evlatların sıhhatli bir halde büyümesi için biliyorsunuz ki vitamin ve minerallere ihtiyacı var. Bu yüzden kıymalı ıspanak ile makarna güzel seçim olacaktır.

Patates Püresi

Günümüzde sık sık meydana getirilen ve hepimiz tarafınca sevilen patates püresini kıymalı ıspanağın yanına yapabilirsiniz. Doğal olarak bu tarz şeyleri yaptıktan sonrasında ıspanağın yanına kesinlikle yoğurt eklemeden geçmeyin.

Elma Dilimli Patates

Kıymalı ıspanağın yanına son olarak elma dilimli patatesler yapabilirsiniz. Aynı süre da şöyleki bir menü oluşturabilirsiniz hanımlar. Kıymalı ıspanak , bulgur pilavı ve yanına elma dilimli patates yaparak mükemmel meni oluşturmuş olmuş olursunuz bence.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir