İçindekiler

Kıymalı Yeşil Mercimek Yemeğinin Yanına Ne Yapılır ?

CACIK

MAKARNA

PİRİNÇ PİLAVI

DOMATES ÇORBASI

KARNABAHAR SALATASI

Kıymalı Yeşil Mercimek Yemeğinin Yanına Ne Yapılır ?

Yeşil mercimek yemeğinin aslına bakarsak bakarsanız birden fazla yiyecek çeşidi bulunmaktadır. Bunların başlangıcında bir akşam yemeği olarak meydana getirilen bir de öğle arası için seçilen tanım olan kıymalı yeşil mercimek yemeği vardır. Genel olarak baktığımız süre yeşil mercimek oldukca yararlı bir gıda olmasından ziyade oldukca leziz olduğundan de günümüzde ufak büyük demeden hepimiz tarafınca tercih ediliyor. Eğer sıhhatli ve aynı süre da leziz bir yiyecek istiyorsanız kıymalı olarak yapacağınız yeşil mercimek en iyi seçenektir. Peki bu güzel yemeğin yanına acaba başka neler yapılabilir ?

Kıymalı Yeşil Mercimek Yemeğinin Yanına ne gider

CACIK

Kıymalı yeşil mercimek yemeği yaptığınız süre yanına yapabileceğiniz en ideal meze türü olan Cacık en iyi seçim olacaktır. İsteyenler cacık yapacağı süre salatalıkları rendeleyebilir isteyenler de minik minik doğrayabilir. Fakat daha leziz olmasın istiyorsanız nane ve pul biber eklemesi yapabilirsiniz.

MAKARNA

Makarna günümüzde en oldukca tercih edilen ve sevilen yiyecek türlerinden birisidir. Aynı süre da aperatif olduğundan dolayı her yemeğin yanına da tercih ediliyor. Sizler örnek olarak kıymalı yeşil mercimek yemeğinin yanına makarna seçip onu yapmış olup servise hazır hale getirebilirsiniz.

Kıymalı Yeşil Mercimek Yemeğinin Yanına Ne Yapılır

PİRİNÇ PİLAVI

Hem tereyağlı hem de şehriyeli olarak yapıldığı süre pilavın tadı enfes oluyor bunu çoğumuz biliyoruz değil mi ? İşte yaptığınız kıymalı yeşil mercimeğin yanına da bu şekilde pilavı yapmış olursanız mükemmel lezzet ortaya çıkaracağınızdan güvenli olabilirsiniz.

DOMATES ÇORBASI

Kıymalı yeşil mercimeğin yanına başlangıç olarak çorba yapmak istiyorsanız o süre domates çorbası en iyi seçim olacaktır. Bilhassa domates çorbasına bir de kaşar rendelerseniz o süre daha leziz olacaktır

KARNABAHAR SALATASI

Kıymalı yeşil mercimek kuru kuru gitmez yanına kesinlikle güzel bir salata yapılması gerekiyor. Sizler de akşam yemeği için karnabahar salatasını yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir