İçindekiler

Kıymalı Yumurtanın Yanında Ne Gider ?

ÇOBAN SALATASI

NANELİ AYRAN

DOMATES ÇORBASI

PATATES KIZARTMASI

SARIMSAK YOĞURTLU MAKARNA

Kıymalı Yumurtanın Yanında Ne Gider ?

Günümüzde en sık meydana getirilen ve tercih edilenler içinde kıymalı yumurta yer almıştır. Yumurta biliyorsunuz ki ki insan vücudu için oldukça yararlıdır ve birçok yiyecek yapıldığı süre bilhassa kekler de ve börekler de hep yumurta kullanılır. Hatta temel gıda deposu olarak da bilinir. Yumurta mütevazı olarak da yenir fakat kıymalı olarak yapıldığından ortaya hakikaten mükemmel lezzet çıkmaktadır. Tavaya ilk olarak margarini ilave edin ve arkasından kıymayı ekleyip pembeleşesiye kadar kavurun. Son olarak 2 yada 3 tane yumurta kırıp hafifte baharat ilave ederek kıymalı yumurtanızı hazır hale getirin. Peki bunu yaptıktan sonrasında acaba yanına başka neler yapabiliriz ?

Kıymalı Yumurtanın Yanında Ne Gider

ÇOBAN SALATASI

Kıymalı yumurtanın yanına gidebilecek en leziz ve en güzel salata türlerinden birisi de çoban salatası olmaktadır. Ana yiyecek olarak kıymalı yumurta ve yanına da çoban salatası yaparak tatları dengeleyebilirsiniz.

NANELİ AYRAN

Kıymalı yumurta yapıldığı süre yanına kesinlikle içecek olması gerekiyor ve sizin tercihiniz burada naneli Ayran olabilir. Evet dostlar Ayranı nane ile güzelleştirebilir ve kıymalı yumurtanın yanına değişik tat yapabilirsiniz.

DOMATES ÇORBASI

Çorba olarak günümüzde genel olarak en oldukça tercih edilenler içinde domates çorbası içeriyor. Sizler de kıymalı yumurtanızın yanına eğer çorba yapmak istiyorsanız bence tercihiniz domates çorbası olabilir.

Kıymalı Yumurtanın Yanında Ne yapsam

PATATES KIZARTMASI

Başka biçim yiyecek arıyorsanız o süre alternatif ve ergonomik olarak patates kızartması kıymalı yumurtanın yanına oldukça iyi gidecektir bundan güvenilir olabilirsiniz. Bunların yanına bir de ketçap , mayonez ve barbekü benzer biçimde soslar tercih ederek daha leziz hale getirebilirsiniz patates kızartmasını

SARIMSAK YOĞURTLU MAKARNA

Son olarak olarak günümüzde en ergonomik yiyecek olan Makarnayı da yaptığınız kıymalı yumurtanın yanına servise hazır hale getirebilirsiniz. Hatta makarnanızı sarımsaklı yoğurt ile yapmış olursanız daha etkili olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir