KOBİ’ler için parasız e-Fatura iyi mi alınır? Kullanılır? e-Fatura başvurusu iyi mi yapılır? Avantajları nedir? Sorularının yanıtlarını hazırlamış olduğumuz konumuzda bulabilirsiniz.

Devletimizde iktisat büyüyor bu doğrultuda KOBİ’lerinde sayısı artıyor. Bu gelişme ile birlikte gelişen teknolojiye ayak uyduran ülkemiz dijitalleşmeye başladı. e-Fatura da bu dijitalleşme sürecinde oldukca mühim bir konuma geldi. Artık e-Fatura kullanmak bir oldukca işletme için yasal zorunluluk haline getirildi. Sizin KOBİ’niz için bu şekilde bir yasal zorunluluk olmasa bile e-Fatura’ya geçmek size pek oldukca avantaj elde edecektir. İlk olarak e-Fatura nedir? Sorusunu yanıtlayalım peşinden birlikte e-Faturanın KOBİ’lere sağlamış olduğu avantajları inceleyelim.

 • e-Fatura nedir?
 • e-Faturanın KOBİ’lere Sağlamış olduğu Avantajlar
 • e-Faturaya Iyi mi Geçilir?
 • Peki Mali Mühür Nedir?
 • E-Satmaca Iyi mi Kesilir?
 • KOBİ’ler İçin Ücretsiz e-Fatura Kullanımı
 • E-Satmaca İptal Portalı Nedir, İptal İşlemi Iyi mi Yapılır ?
 • e-Fatura nedir?

  e-Fatura özetlemek gerekirse dijital ortamda hazırlanan faturalara verilen bir isimdir. Kağıda basılmadan, kaşelenmeden, kargolanmadan bilgisayarlar tarafınca hazırlanan ve e-mail yolu ile iletilen satmaca türüdür. Devletimizde pek oldukca şirket için mecburi hale getirilen e-Fatura ilerleyen dönemde tüm firmalar için mecburi olacaktır.

  e-Faturanın KOBİ’lere Sağlamış olduğu Avantajlar

  • * Kırtasiye, basım, kargolama ve gizleme dertlerinizden kurtuluyorsunuz,
  • * Gönderdiğiniz faturaların kaybolma riski ortadak kalkıyor,
  • * 1 tane baskılı satmaca maliyetine 20 tane e-Fatura kullanabiliyorsunuz,
  • * Değişen teknolojinin araya girmesi ise iş yükünüzde azalma meydana geliyor böylece yazdır, kaşele, kargola, sakla şeklinde işlerin süresinden kurtuluyorsunuz,
  • * e-Fatura sistemi yardımıyla faturalarınız 10 yıl süresince dijital ortamda saklanıyor,
  • * Mali müşavirinize vereceğiniz yetki ile süratli şekilde faturalarınızı denetim ettirebilir, işlemlerinizi yaptırabilirsiniz,
  • * Gelir – gider tablonuzu kolaylıkla takip edebilirsiniz,
  • * Cep telefonunuz üstünden bile e-Fatura kesebilirsiniz.

  e-Faturaya Iyi mi Geçilir?

  E-Satmaca başvurusu iyi mi yapılır? İşletme sahibi hepimiz e-Faturaya geçiş yapabilir. Özetlemek gerekirse satmaca kesen her şirket işlerini dijitalten takip için e-Faturaya geçiş sağlayabilir. e-Faturaya iyi mi geçilir? Sorusunun yanıtını adım adım aktaralım:

  E-fatura geçme zorunluluğu var mı ? Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) üstünden bir tane mali mühür almanız gerekiyor. Bunun için Gelir İdaresi Başkanlığına başvuruda bulunup, mali mühür ücretini ödeyerek alımı gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru ve ödeme adımları sonrası GİB birkaç gün içinde mali mühürü size gönderiyor.

  KOBİ’ler İçin Ücretsiz e-Fatura

  Peki Mali Mühür Nedir?

  Mali mühür tutarı ne kadar? Mali mühür, e-Fatura kullanmak için Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) üstünden alacağınız bir sertifikadır. Bu sertifika yardımıyla dijital ortamda satmaca kesme yetkisine haiz oluyorsunuz. e-Faturaya geçişte 1 kere mali mühür almanız yeterlidir. Mali mühüre bu linkten tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Oluşturulan sayfadaki formu doldurup peşinden yapacağınız ödeme sonrası siparişiniz işleme alınıyor. 2-5 gün içinde tarafınıza geliyor.

  2021 yılının mali mühür tutarları bilgisini öğrenmek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  * Mali mühür tarafınıza ulaştıktan sonra artık sizde dijitale resmen ayak uyduran bir KOBİ, şirket oluyorsunuz. Bundan sonrasında yapmanız ihtiyaç duyulan e-Fatura hizmet sağlayıcısı bulup e-Fatura kesmeye adım atmak.

  E-Satmaca Iyi mi Kesilir?

  E-Satmaca Iyi mi Kesilir? Ücretsiz Portal E-ARŞİV Örnek Satmaca KesimiWatch this video on YouTubeÜcretsiz e-Fatura – Cenk BATUR Youtube Kanalı

  KOBİ’ler İçin Ücretsiz e-Fatura Kullanımı

  KOBİ’ler parasız e-fatura başvurusunu iyi mi yapabilir? KOBİ’ler için parasız e-Fatura imkanı ve kampanyası düzenleyen pek oldukca banka, aracı kurum bulunmaktadır. Gelir İdaresi Başkanlığı üstünden mali mührünüzü aldıktan sonrasında artık tek yapmanız ihtiyaç duyulan çalıştığınız banka ile iletişime geçmek ya da hususi e-Fatura hizmeti sunan firmalar ile görüşmek kalıyor.

  Pek oldukca banka KOBİ’lerine hususi olarak parasız e-Fatura kullanım desteği vermektedir. Güvence, Akbank, Türkiye Finans, Yapı Kredi, TEB, VakıfBank, Deniz Bank, Ziraat Bankası, QNB Finansbank, İş Bankası özetlemek gerekirse tüm bankalar KOBİ’ler için parasız e-Fatura hizmeti, desteği sunmaktadır.

  E-Satmaca İptal Portalı Nedir, İptal İşlemi Iyi mi Yapılır ?

  Firmalar tarafınca düzenlen e faturalı iptal etmek için oluşturulmuş bir portaldır. Portal giriş yaptıktan sonrasında satmaca numarası ve satmaca Turarını yazarak imzalama işleminden sonrasında e satmaca iptal talebinde bulunabilirsiniz.

  {
  “@context”: “https://schema.org”,
  “@type”: “FAQPage”,
  “mainEntity”: [
  {
  “@type”: “Question”,
  “name”: “E-Fatura İptal Portalı Nedir, İptal İşlemi Nasıl Yapılır ?
  “,
  “acceptedAnswer”: {
  “@type”: “Answer”,
  “text”: “

  Firmalar tarafından düzenlen e faturalı iptal etmek için oluşturulmuş bir portaldır. Portal giriş yaptıktan sonra fatura numarası ve fatura Turarını yazarak imzalama işleminden sonra e fatura iptal talebinde bulunabilirsiniz.


  }
  }
  ]
  }

  Ek olarak Bilsoft, Paraşüt, Propars, Faturaport, MikroX ve benzeri e-Fatura hizmet firmaları da kendilerini tercih ettiğiniz taktirde sizlere hususi kampanyalar ile parasız hizmetler sunmaktadırlar.

  Yapacağınız doğru araştırma ile birlikte KOBİ’niz için en uygun hizmeti bulabilirsiniz.

  KOBİ’ler için parasız e-Fatura iyi mi alınır? Kullanılır? e-Fatura başvurusu iyi mi yapılır? E-fatura maliyeti nedir? Avantajları nedir? Sorularının yanıtlarını aktardığımız mevzumuza sual ve görüşlerinizi iletebilirsiniz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir