Kişinin karakter oluşumunda büyük seviyede tesirleri olan burçlar kişinin yaşamını fazlasıyla tesiri altına almaktadır. Bu etkisinde bırakır kişinin tüm benliğini oluştururken, tüm yaşamı süresince kişiyle beraber gelmesine niçin olmaktadır. Haberimizin bu bölümünde koç burcunun hangi ay bulunduğunu ve koç burcu olan kişilerin ortak özelliklerini araştırma altına alacağız. İşte koç burcuna dair merak ettiğiniz tüm detaylar…

Koç burcu hangi aydır?

21 Mart ile 20 Nisan tarihleri içinde doğan kişiler ateş grubuna mensup olan koç burcudur. Koç burçları zodyak elementlerinden ateş elementine haiz olurken, en etkili gezeni Mars’tır. Zodyağın dörtlüsüne öncülük eden koç burçları öteki burçlardan birazcık daha değişik tavırlar sergilemektedir.

Koç burcunun özellikleri nedir?

Koç burcu genel özellikleri itibarıyla neredeyse her işi kendi başına halletmeyi seven ve çevresinde bulunan insanlardan herhangi bir yardım talebi içinde bulunmayan insanlardır. Yapabileceklerinin ve sınırlarının fazlasıyla bilincinde olan koç burçları, kendilerini fazlasıyla iyi tanımaktadırlar. Çevresinde bulunan insanların üstüne vazife olmadan söyledikleri cümlelerin asla birine kulak kabartmayan koç burçları, kendi yollarında devam etmektedirler. Meydana getirilen iyiyi de kötüyü de kesinlikle unutmamaları dolayısıyla kinci yapıları bulunmaktadır. Bilhassa onları herhangi bir mevzu üstünde üzen veya kıran insanlara karşı büyük bir gard edinen koç burçlarının yeniden itimatını sağlamak bununla beraber onlarla en ufak bir yazışma içinde olabilmek son aşama zor olsa gerek. Hareketli ve enerjik yapıları koç burçlarının en büyük özelliklerinden bir tanesi olurken aurolarıyla insanları etkilemektedir. Ellerindeki her işi kısa süre içinde gerçekleştiren koç burçları, yavaşlığa karşı tahammülleri bulunmamaktadır. Yaşam dolu ve canlı olan koç burçları sevdikleri ve tutkusu oldukları işlere karşı büyük bir başarı sergilemektedirler. İstedikleri ve kafalarına koydukları her şeyi büyük bir başarı içinde gerçekleştiren koç burçları bununla beraber inatçıdırlar. İstediklerini uygulamak ve yürürlüğe sokabilmek için ellerinden gelen tüm çabayı gösteren koç burçlarını yoldan döndürmek fazlasıyla zor olsa gerek. Genel itibarıyla merak ettikleri her mevzuda başarı göstermiş olma durumu içinde olan koç burçları, bu özellikleri dolayısıyla öteki insanoğlu tarafınca fazla sevilmezler. Başına emir hareketler içinde bulunduğunu düşünen öteki insanoğlu, koç burçlarını kabul etme noktasında fazlaca zorlanmaktadırlar. Koç burçları öteki insanoğlu tarafınca kabul edilme durumunu gözetmedikleri için onlar için herhangi bir durum ifade etmemektedir.

Koç burcunun belirleyici etmenleri;

 • Grup: Ateş/erkeksi/değişken
 • Yönetici Gezegen: Mars
 • Renk: Ateş kırmızı, nar çiçeği
 • Uğurlu Taş: Pırlanta, yakut, ameist, demir
 • Talihli Sayı: 9
 • Talihli Gün: Salı
 • Karşıt Burç: Terazi
 • Şehirler: Floransa, Verona, Marsilya, Birminghom, Saragosa
 • Metal: Demir
 • Çiçekler: Lale, gelincik, renkli sardunya, hanımeli
 • Ağaçlar: Kara çam, selvi, ak diken

Yükselen koçların özellikleri nedir?

Yükselen koç burçları genel itibarıyla yönetici özellikleri ön planda olan kişilerdir. Çoğu zaman iş hayatında daha oldukca yönetici pozisyonunda emek verme eğilimi içinde olan koç burçları bu özellikleri dolayısıyla girdikleri neredeyse her işte başarı göstermiş olmaktadırlar. İşini sevmiş olarak yapmaları onların başarı göstermiş olmalarını elde eden durumlar içinde da elbet büyük seviyede yer almıştır. Yaşam içinde neyi ne vakit istediklerini fazlasıyla bilmeleri koç burçlarının en mühim özellikleri içinde yer almıştır. Macerayı fazlasıyla sevmeleri onların cesurca kararlar ve yürekli olayların başrolü olmalarını sağlamaktadır. Düşüncelerini öteki insanların uymasını içten içe isteyen koç yükselenleri ile anlaşabilmek esasında bazı durumlarda zorlayıcıdır. Yeni bilgiler öğrenmeyi, kendilerini geliştirmeyi her yaşta seven koç burçları kendilerinin donanımlı bir fert olmaları ve bu doğrultuda çeşitli konuşmalar içinde bulunmalarına fazlasıyla bayılırlar. Kuvvetli ve sağlam bir karaktere sahiptirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir