İçindekiler

Köftenin Yanına Ne Gider ?

PİLAV – MAKARNA

PATATES KIZARTMASI – PATATES PÜRESİ

KAŞARLI MANTAR YA DA MANTAR SOTE

SEBZE GRATEN

Köftenin Yanına Ne Gider ?

Türk mutfağında bildiğiniz gibi ki köftenin yeri hakkaten oldukça farklıdır ve günümüzde et yiyecekleri olarak akla gelen ilk yiyecek köfte oluyor. Bilhassa konuk ağırlayacağınız süre oluşturacak menülerin başlangıcında köfte var ise bu yemeğin yanına da oldukça güzel yemekler yaparak menünüzü daha güçlü hale getirebilirsiniz. Aynı süre da köfte protein açısından da varlıklı olduğundan dolayı hem büyükler hem de çocuklar tarafınca oldukça tercih edilmektedir.

Köftenin Yanına Ne Gider

PİLAV – MAKARNA

Köfte dediğimiz süre aklımıza gelen ilk yiyecek makarna yada pilav gelmektedir. Köfte de bildiğiniz gibi ki çocuklar tarafınca oldukça sevilmektedir ve sizler de köftenin yanına güzel bir spagetti makarna yapmış olursanız oldukça güzel menü oluşturmuş olmuş olursunuz.

PATATES KIZARTMASI – PATATES PÜRESİ

Köfte hem kızartması hem de sulu yemeği yapılmaktadır ve eğer sizler izmir köftesi yapacaksanız o süre hanımlar bunun yanına isteyenler patates kızartması isteyenler de patates püresi yapabilir.

Köftenin Yanına Ne yapsam

KAŞARLI MANTAR YA DA MANTAR SOTE

Köftenin yanına yapabileceğiniz en leziz yiyecek türlerinden birisi de kaşarlı olarak yapabileceğiniz mantar yada mantar sotedir. Fakat sizlere tavsiyem hanımlar mantar sotenizi hazırlayın ve hemen sonra fırına kaşarlı peynir olarak atın bu şekilde güvenilir olarak mükemmel lezzet ortaya çıkaraksınız.

SEBZE GRATEN

Köfte bildiğiniz gibi ki bir et yemeği olduğundan dolayı yanına ne olursa olsun sebze türü yiyecek yapılması daha doğru olacaktır. Bu yüzden sebze graten şeklinde bir yiyecek hazırlayıp köftenizin yanına tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir