Mevzu kıl ve tüylerin alınması olduğu süre daha oldukca hanımefendilerin tercih etmiş olduğu yöntemler karşımıza çıkıyor. Daha bakımlı olmak isteyen erkekler de bu yöntemleri kullanarak kol kıllarını alsalar da, kol kıllarını alma yöntemlerini genel olarak bayanlar tercih ediyor. Gene de her geçen gün kol kılı şeklinde aslen bakımlı olmak için alınması ihtiyaç duyulan kılları almak isteyenlerin artası ile beraber, kol kıllarını almanın acısız yöntemleri de merak edilmeye başlandı. Ağda ve cımbız ile alınan kıllar alınırken can yaktığı için, insanoğlu değişik kol kılı alma yöntemleri araştırıyor.

Acısız kol kılı alma yöntemleri

Bayanların daha oldukca tercih etmiş olduğu bir işlem olan kol kıllarını alma işlemini son zamanlarda daha bakımlı olmak ve kendine itina göstermek isteyen erkekler de tercih etmeye baladı. Daha oldukca dövmesi olan ya da kıllardan dolayı rahatsız hisseden ve tamamen temizlenmek için kıllarını almak isteyenlerin tercih etmiş olduğu bir işlem olan kol kılı alma işlemini daha acısız şekilde gerçekleştirmek isteyenler bu mevzuyu araştırmaya devam ediyor. Kol kılı alma mevzusunda akla ilk gelen yöntem olan ağda ise bilinmiş olduğu suretiyle en acılı kıl alma yöntemleri içinde sayılmaktadır. Daha acısız bir halde kol kılı almak isteyenler ise ağda yerine değişik alternatif ürünler ve yöntemler tercih ederler. Kol kıllarını ağda le almak istemeyenlerin tercih etmiş olduğu acısız kol kılı alma yöntemleri şu şekilde karşımıza çıkıyor:

Tüy dökücü krem ile kol kılı alma

Son yıllarda en yaygın şekilde kullanılan kıl alma yöntemleri içinde olan tüy dökücü kremler, kolaylıkla kol ve bacak bölgelerine bulunan kılların alınmasını sağladığından oldukca fazla tercihe dilmektedirler. Yalnızca kremi sürüp bir üre beklemeniz ve hemen sonra kılların krem ile beraber dökülmesi işlem olarak tamamlanan bu yöntem ile kıllarınızı kolaylıkla alabilirsiniz. tüy dökücü kremler vücudun değişik bölgeleri için değişik içerikler ile sunulmaktadır. bu yüzden kol kılları için kullanılan tüy dökücü kremlerin hususi bölgelerde ya da sırt kısmında kullanılması tavsiye edilmez. Bunun haricinde kol kıllarını almak isteyenler tüy dökücü kremleri kullanarak kolay ve acısız kol kılı alma işlemi gerçekleştirebilirler.

Jilet ile kol kılı alma

Kol kıllarını alırken acısız bir işlem gerçekleştirmek isteyenlerin tercih etmiş olduğu bir başka yöntem olan jilet ile kol kılı alma, hepimiz tarafınca tasvip edilen bir yöntem değil. Pek oldukca şahıs jiletlerin kılları daha gür ve daha sert çıkardığını söyleyerek jilet ile kıl almaya sıcak bakmıyor. Öte taraftan acısız ve tek seferlik bir kıl alma işlemi gerçekleştirmek isteyenlerin tercihi ise gene jilet olabilir. Kıl köklerini değil, kılların görünen kısımlarını alarak temizlik elde eden jiletler kullandığınız süre kol kıllarınızdan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

İp ile kol kılı alma

Kol kıllarını almak isteyenlerin tercih etmiş olduğu yöntemler içinde birazcık daha değişik bir halde uygulanan yöntem olarak ip le kol kılı alma karşımıza çıkıyor. Tüy dökücü krem ya da jilete nazaran daha oldukca uğraştıran bir yöntem olan ip ile kıl alma yöntemi bununla beraber diğerlerine nazaran daha da etkili bir yöntemdir. Kılları direkt olarak köklerinden alan bu yöntemi kullandığınız süre daha uzun süre pürüzsüz bir cilde haiz olmuş olursunuz. Sadece bir miktar daha uğraştırıcı olduğunda hepimiz tarafınca tercih edilmez. Kol kıllarınızı ip ile alacaksanız, bu yöntemi uygulamak için tek ihtiyacınız ise bir parça ip.

Epilatör ile kol kılı alma

Ağdalardan sonrasında ortaya çıkan bir başka yöntem de gene ağda satıcıları tarafınca hazırlanan ve daha kolay, daha acısız bir halde kılları almaya olanak tanıyan epilatörler oldu. Kafa kısmında dönen cımbızlardan oluşan bir gövdesi ve tutmak için alt kısmı olan epilatörler, elektrikli cihazlar olup bu şekilde kılları almaya yarayan aletlerdirler. Aslına bakarsak cımbız yapılı olsalar da kıl alımında acısız yöntemler içinde yer almaktadırlar. Ağda ve  cımbız şeklinde kılları kökünden alan sadece bunu yaparken can yakmayan aletler olan epilatörler kol kıllarını alma mevzusunda yardımından faydalanabileceğiniz yöntemler içinde içeriyor. Kökünden tüy almak isteyenler bu yöntem kullanabilir, acısız ve kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir