Koltuk altı kararması sıktığımız deodorantlarda bulunan pudradan dolayı  ve ağdadan dolayı kararabilir. Bilhassa yaz ayarında çoğunlukla kullandığımız deodorantlar  oldukca fazla kararmaya sebep olabilir. Yaz aylarına girmeye oldukca azca bir azca süre kala koltuk altı kararmasını önlemek için oldukca fazla yöntemlere başvurabiliriz. Bu yüzden bilhassa bakım merkezlerine gidecek vaktiniz yoksa bu yöntemlerle de koltuk altı kararmalarını önleyebiliriz.

Limon 

Limon yalnız ciltte değil birçok eşya üstünde beyazlatma işlevi görür. Organik bir beyazlatıcı olan limonu koltuk altı kararmalarında oldukca rahat kullanabilirsiniz. Sadece oldukca kırılgan bir cilt yapınız var ise uygulamadan ilkin cildinizin başka bir yerinde kullanıp ondan sonrasında koltuk altınıza sürebilirsiniz.

Uygulanışı:

Temizlenen koltuk altına limonu olduğu benzer biçimde sürüp ovalayın bu işlemi her temizleme ve ağda sonrası uygulayın. Isterseniz içine bir miktar şeker karışımı ile ölü deriden de kurtulmanız mümkün

Limon

Karbonat

Her yerde karşımıza çıkan karbonatın koltuk altı kararmalarında da etkili bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Karbonat içinde bulunan mineral hem de cildin tazelenmesine de destek sağlar. Gözeneklerin açılmasına destek olan karbonat hem de deodorantın zararlarına karşı da korur.

Uygulanışı:

Karbonata bir miktar su ekledikten sonra macun kıvamına getirene kadar karıştırın ve koltuk altlarınıza uygulayın.

Patates

Patates içinde bulunan nişastadan dolayı cilt beyazlatmada en yaygın kullanılan sebzedir. Bilhassa cildi kırılgan olan kişilerin kolayca kullanabilir.

Uygulanışı:

Bir patatesi dilimli hale getirelim dilimleri koltuk altına sürelim. Patatesi püre haline getirip ya da suyunu çıkararak da kullanabiliriz. Püreyi de maske olarak koltuk altımıza uygulayabiliriz.

Süt

Süt

İçerisindeki besleyici kalsiyumdan dolayı cildi besleyen ve gözenekleri kapatan bir besindir. Bununla beraber yağ asitleri yardımıyla cildi beyazlatma görevi görür. Cildinizi yeniler ve taze bırakır.

Uygulanışı:

Süte bir miktar lor peyniri ekleyip, lor kıvamına getirin 15 dakika beklettikten sonrasında durulayın devamlı yapmanız haline koltuk altınız beyazlayacaktır.

Elma sirkesi

Elma sirkesi mikropları önleyici ve engelleyici özelliği olduğu hepimiz tarafınca malum bir informasyon. Elma sirkesinin içeriğindeki asit yardımıyla bir oldukca mikrobu anında yok eder. Koltuk altı kararması içinse kullanacağınız yöntem şu şekilde,

Uygulanışı:

Sirkeyi avucunuza sürüp sonrasında koltuk altı bölgenize uygulayın. 15 dakika bekleyin ve durulayın. Bu işlemi banyo esnasında yapabilirsiniz.

Domates

Salatalık

Salatalık bilhassa kırılgan ciltler için devamlı kullanılan bir bitkidir. Maskesinden, kremine kadar devamlı kullandığımız salatalık kararmalarda da  oldukca etkili.

Uygulanışı:

Salatalığı dilimleyip koltuk altınıza sürün suyu çıkana kadar bu işlemi yeniden edin. Kararmaların azaldığını görmüş olacaksınız

Domates suyu

Domates de salatalık benzer biçimde kuvvetli beyazlatıcı tesir gösteren bir sebzedir. Kırılgan bir cilt yapısına sahipseniz eğer cildinizde alerjik bir durum oluşturabilir. Cildinizde tepki göstermiyorsa eğer rahatça kullanabilirsiniz.

Uygulanışı:

Domatesi ikiye ayırın ardında suyunu çıkarın ve koltuk altınıza sürün bir süre ovalayın ve sonrasında durulayın.

Zeytinyağı

Cildimiz için en güzeli organik ve saf ürünler kullanmaktır. Bunlardan biri de heralde saf zeytinyağı. Zeytinyağı cildi yenileyici özelliği yardımıyla istediğiniz süre rahatça kullanabileceğiniz bitkisel yağlar içinde yerini alır. Zeytinyağının koltuk altını beyazlatıcı özelliği ise aslen oldukca eski bir yöntem. Yalnız zeytinyağını koltukaltınıza sürüp sakın güneşe çıkmayın. Evde olabildiğince akşam saatlerinde uygulayın

Uygulanışı:

Üç yiyecek kaşığı zeytinyağını esmer şekerle karıştırın.  Daha ilkin temizlediğiniz koltuk altınıza sürün ve masaj yapın. beş dakika beklettikten sonrasında karışımı ılık su ile sudan geçirin. Bu karışımı haftada iki kez uyguladığınız süre daha etkili ve kalıcı bir netice alırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir