Kosgeb destekli kredi iyi mi alınır? sorusu kendi işini oluşturmak isteyen kişilerin sordurulmuş olduğu ve merak etmiş olduğu konuların başlangıcında geliyor. Kosgeb destekli kredi almak isteyen ve istediği sektörde hizmet vermek isteyen kişiler, kosgeb destekli kredi veren kurumlara müracaat yapabiliyorlar. Bu şekilde hem kredi almaları daha kolay oluyor, hem de istedikleri kredi ellerine geçiyor ve işlerini kurabiliyorlar. 

Kosgeb bilinmiş olduğu şeklinde, faizsiz krediyi ufak ve orta ölçekli şekilde esnaf olmak isteyenlere veren kurumdur. Bilim ve Sanayı Bakanlığı bünyesine bağlı olan kosgeb, oldukca sayıda kişiye kredi alma mevzusunda destek olmaktadır. Bu şekilde insanoğlu kendi işlerini kosgeb destekli kredi alarak sağlamaktadırlar. Kosgeb destekli krediyi devletin bankaları veriyor. Ayrıyetten hususi olarak hizmet veren bankalar, bazı şartlara uyan kişiler uygun vade seçenekleri ile esnaf kredisini temin ediyorlar.

 • Kosgeb Destekli Kredi Almak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?
 • Kosgeb Destekli Kredi Hangi Sektörlere Veriliyor?
 • Kosgeb Destekli Kredinin Amacı Nedir? Ne Kadar Kredi Verir?
 • Kosgeb Bildiri Güncelleme Yapılması
 • Kosgeb Destekli Kredi Almak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

  Kosgeb destekli kredi iyi mi alınır? konusunu merak eden ufak işletmeler, yazımızı dikkatli şekilde okusunlar. Bu şekilde merak ettikleri tüm soruların cevaplarını almış olacaklardır. Kosgeb destekli kredi almak isteyen esnafların yapmaları ihtiyaç duyulan bazı şeyler vardır. Bu işlemleri online olarak malum koronavirüs sebebi ile, web üstünden yapmanız gerekiyor.

  Başlıca yapmanız gerekenler şunlardır.

  • Krediyi almak için ilk olarak işletmenin açık olması gerekiyor.
  • Açık olan işletmenin vergi levhasının bulunması gereklidir.
  • İnternet üstünden online olarak girişimcilik eğitimini almanız gerekiyor.
  • Kosgeb destekli kredi almak için beyanneme doldurmak ve kayıt yaptırmanız gereklidir.
  • Başvurunuzu web üstünden yapmanız gereklidir.

  Bu işlemleri insanoğlu daha ilkin bizzat bire bir yaparlarken, işlerin hem daha süratli olması açısından, hem de pandemi sürecinde kredi başvurularının web üstünden yapılıyor olması, sizleri bu şekilde bir müracaat yapmanızı gerektiriyor. Ihtiyaç duyulan işlemlerin peşinden, başvurunuza onay kısa süre içinde gelecek ve siz de esnaf olarak destek kredinizi kosgeb tarafınca almış olacaksınız.

  Kosgeb Destekli Kredi Hangi Sektörlere Veriliyor?

  Yeni senenin başlarına yaklaşırken kosgeb destekli bağışlama kredisi almak isteyenlerin sayısı aynı şekilde oldukça çok olmaktadır. 2020 yılı süresince kosgeb destekli kredi alan kişiler, bazı eğitimlerden geçtikten sonrasında, kredilerini aldılar. Hala almak isteyenlere ise kosgeb kredi vermek için lüzumlu şartlar istiyor. Bu şartların başlangıcında ise, alınmak istenen kredinin hangi sektör ile ilgili olduğudur. 

  Kosgeb destekli kredi almanız şu sektörler için geçerlidir.

  • Kobi finansman
  • Arge teknolojik üretim
  • Geliştirme ve işletme
  • İşger
  • Labaratuvar hizmetleri
  • Girişimcilik

  sektörlerinde esnaf olmak istiyorsanız, lüzumlu şartlara uyduğunuz takdirde kosgeb destekli kredinizi bağışlama şekilden faizsiz olmak kaydı ile alıyorsunuz. Size sunulan ödeme seçeneklerine durağan(durgun) kalmanız ve taksitlerinizi zamanında ödemeniz, sizin açınızdan önemlidir.

  Kosgeb Destekli Kredi Nasıl Alınır2

  Kosgeb Destekli Kredinin Amacı Nedir? Ne Kadar Kredi Verir?

  Kosgeb 1990 senesinde beri orta ve ufak olan işletmelere bağışlama olarak her hangi bir faiz almadan kredi veren kurumdur. Amacı; iş hayatında kendi mesleğini icrat etmek isteyen kişilerin önlerini açmak ve ülkenin iş açısından üretimine katkı sağlamaktır. Bu durum ise ekonomiye canlılık katmaktadır. Aslolan amacı ekonomiyi daha çok ayakta tutmak ve istihdam alanlarının daha geniş olmalarını sağlamaktır. 

  Bu amaca bakılırsa orta ölçekli işletmeler, eleman ihtiyacı duyacaklar ve insanları ekmek kapıları açılacaktır. Kendi işini oluşturmak isteyen kişilere geri ödemek kaydı ile bağışlama kredisini veren kosgeb, bu sayede ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Kosgeb’in vermiş olduğu destek kredisi minumum olarak 60 bin tl’dir. Bu sayı meydana getirilen işin durumuna ve gerekseme doğrultusunda daha çok olmaktadır. 300 bin tl şeklinde sayılara kadar bağışlama kredisi veren kosgeb, her hangi bir faiz uygulaması yapmadan devlet teşvikli olan mühim bir kurumdur.

  Kosgeb Bildiri Güncelleme Yapılması

  Kosgeb kobilere bağışlama desteği veriyor. Bu bağışlama desteğinden yararlanmak isteyen kobiler ise, bildirge doldurmak zorundadır. Bu beyanneme doldurma işlemini yaptıktan sonrasında, tertipli olarak güncelleme işleminin olması gerekiyor. Bunun sebebi ise, kobilerin öteki ufak ve orta ölçekli işletmeler şeklinde kosgeb’in veri tabanına kayıt olmamasıdır. Bu yüzden güncelleme işlemeleri gerekiyor. Kosgeb destekli kredisi almak isteyen kobiler ise, başvuruları sonrasında beyananamelerini tertipli olarak güncellemelidir. Bu şekilde aldıkları kredinin vade günlerinin takip edeni daha kolay olmaktadır. Kosgeb destekli kredi iyi mi alınır? sorusunu merak edenler bu şekilde doyurucu bilgiye haiz olmaktadırlar.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir