KOSGEB girişimcilik belgesi almak için girişimcilik eğitimi iyi mi alınır. Bir iş yeri ya da ofis açmak isteyen kişilerin KOSGEB desteklerinden faydalanabilmesi için bu alana özgü bir girişimcilik belgesi alması gerekmektedir. KOSGEB girişimcilik belgesi evvelinde karşı karşıya eğitim ile alınır iken şimdi e-devlet üstünden uzaktan eğitim platformu kapsamında da elde edilebilmektedir. Bu şekilde bir kolaylık da mevcut olduğundan pek fazlaca iş oluşturmak isteyen şahıs KOSGEB girişimcilik belgesi almak için uzak eğitim almaktadır. 

 • KOSGEB Girişimcilik Belgesi Nedir?
 • Kosgeb Girişimcilik Belgesi
 • KOSGEB Girişimcilik Belgesi Eğitimi Nasıl Alınır?
 • KOSGEB Girişimcilik Başvurusu Nasıl Yapılır?
 • KOSGEB Girişimcilik Belgesinin İşlevi Nedir?
 • KOSGEB Girişimcilik Belgesi Nedir?

  Mevcut iş yeri olan ya da en baştan bir iş yeri açmak isteyen kişiler finansal bir destek ihtiyacı duydukları için KOSGEB girişimcilik belgesi almaktadır. Bu belge evvelinde karşı karşıya eğitim ile alınır iken şimdi e-devlet üstünden uzaktan eğitim platformu kapsamında da elde edilebilmektedir. Ev konforu çerçevesinde kolaylıkla alınabilecek KOSGEB girişimcilik sertifikası, iş kurma imgesel ile atılım gerçekleştiren pek fazlaca kişiyi hayallerine bir adım daha yaklaştırmaktadır. Artık e-devlet üstünde giriş gerçekleştirdikten sonrasında bir süre alınacak uzaktan eğitim ile bu sertifika elde edilebilmektedir. KOSGEB girişimcilik sertifikası başvurusu için iki tip eğitim programı mevcuttur. Bu eğitim programları Geleneksel Girişimcilik Eğitimi ve İleri Girişimcilik Eğitimleri olarak iki grupta sınıflandırılmaktadır.

  E devlet Kosgeb girişimcilik belgesi sorgulama işlemini yapmak için tıklayınız.

  Kosgeb Girişimcilik Belgesi

  Akıllı telefon, dizüstü ya da masaüstü bilgisayar ya da tablet ile rahatça KOSGEB girişimcilik belgesi edinmek için yukarıda belirtilen eğitimlerden birine katılabilirsiniz. KOSGEB girişimcilik eğitimi programlarını başarı ile bitirdikten sonrasında hazırlanan KOSGEB girişimcilik sertifikası e-Devlet aracılığı ile çıktı alınabilmektedir. İstediğiniz süre her eğitim programı için ortalama olarak 5 saat şeklinde bir zaman harcayarak eğitimlerinizi sonlandırabilirsiniz. Dijital platformda hazırlanmış olan KOSGEB girişimcilik belgesine haiz olabilirsiniz. 

  KOSGEB Girişimcilik Belgesi Eğitimi Nasıl Alınır?

  Kosgeb girişimcilik belgesi ne işe yarar sorusu fazlaca merak edilmektedir. KOSGEB girişimcilik belgesini edindikten sonrasında KOSGEB’in maddi desteklerinden yaralanma hakkına haiz olacaksınız. KOSGEB girişimcilik eğitimlerini bitirip sertifikayı kazanmadan bu bahsi geçen destek ve hibelerden yaralanma hakkınız bulunmamaktadır. KOSGEB uzaktan eğitim olarak iki çeşit eğitim programı sunmaktadır. Bunlar Geleneksel Girişimcilik Eğitimi ve İleri Girişimcilik Eğitimleri olarak belirtilmiştir. KOSGEB girişimci sertifikası aldıktan sonrasında girişimci kişilere Geleneksel Girişimci Destek Programı kapsamında 65.000 TL’ye ulaşan bağışlama ve destek sağlanmaktadır. Kuaför, lokanta ve kasap şeklinde iş sektörleri için Geleneksel Girişimcilik Eğitimini tamamlamanız oldukça kafi olacaktır. Sadece imalat alanındaki bir iş için bu bahsi geçen desteklerden yararlanmak istiyorsanız İleri Girişimcilik Eğitimini başarı ile bitirmeniz lüzumlu olacaktır. 

  • KOSGEB Müracaat Şartları
  • KOSGEB Faizisiz Kredi Başvurusu

  KOSGEB Girişimcilik Belgesi

  KOSGEB Girişimcilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

  KOSGEB girişimcilik eğitimleri için müracaat süreci nasıldır sorusunu yanıt vereceğiz. KOSGEB kurumundan girişimcilik belgesi almak amacı ile artık derslik ortamında karşı karşıya bir eğitim alma şartı bulunmamaktadır. Uzaktan çevrimiçi eğitim videolarını takip ederek KOSGEB girişimcilik belgesine haiz olmak artık mümkündür. Lüzumlu girişimcilik eğitim programının tamamlanmasının peşinden bu sertifika e-Devlet sistemine yüklenmektedir. Bu belgeye dilediğinizde kolaylık ile ulaşabilirsiniz. KOSGEB girişimcilik belgesi alma e-devlet üstünden kolaylıkla olmaktadır. Girişimcilik programları averaj 5 saat şeklinde kısa süreye denk gelen video eğitimleri içermektedir. 

  KOSGEB Girişimcilik Belgesinin İşlevi Nedir?

  KOSGEB girişimcilik belgesi, KOSGEB kurumu tarafınca kendi iş yerini açmak isteyen girişimcilere işlerini daha başarıya ulaşmış ilerletebilmeleri adına sunulan eğitimler sonunda hazırlanan bir sertifikadır. KOSGEB girişimcilik belgesi başvurularının önemiyse KOSGEB tarafınca sunulan bağışlama ve destek sunar için her girişimcinin bu belgeye haiz olması gerekliliği olmasıdır. İş hayatına yeni atılacak olan girişimcilerin sunulan maddi destekleri en verimli şekilde yönetebilmeleri için girişimcilik eğitim programları mecburi hale getirilmiştir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir