KOSGEB Hibe Kredi Şartları ; KOSGEB’den bağışlama kredi almak isteyen işletmeler ne olursa olsun KOSGEB’in bağışlama vermiş olduğu sektörlerde dahilinde bir sektörde faliyet göstermelerine güvenli olmaları gerekiyor. Sonrasında KOSGEB’in Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne gitmelilerdir. %80 devam mecburiyeti olan ve kurs sonunda imtihan meydana getirilen bir seminerdir.

KOSGEB Geri Ödemesiz Kredi Müracaat Şartları

  1. Genç Girişimci Geliştirme Programı’nın başarıyla tamamlamış olması gerekiyor.
  2. KOSGEB ile iş birliği meydana getiren İŞKUR’un, belediyelerin, üniversitelerin ya da bu biçim kurum ve kuruluşların organize etmiş olduğu Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne başlanması gerekiyor. Eğitimlerin başarıyla bitirilmesi ve girişimcilik sertifikası alınması koşulu sunuyor
  3. Minik Ölçekli İşletme Kurma Danışmanlığı Desteği Programı’nı bitirip bu programa katıldığını Resmi şekilde belgeledikten sonrasında iş yerini açanlar yada kuranlar bağışlama kredi müracaatı yapabilecektir.
  4. İŞGEM kapsamındaki iş bölgeleri müracaat yapabilecektir.
  5. KOSGEB bağışlama krediye müracaat yapılabilmesi için firmanın minimum 3 senedir faaliyete olması şarttır.

KOSGEB Hibe Desteği Müracaat Aşamaları Nasıldır?

Bu seminer/eğitim programı iş planının iyi mi hazırlanması lüzumlu olduğu anlatmaktadır.. Eğitim bittikten sonrasında iş planı hazırlanmalı ve işletme açılmalıdır. Peşinden KOSGEB’e lüzumlu müracaatlar yapılmalı ve iş planı KOSGEB jürisine açıklanmalıdır. Jürinin işletmenize onay vermesi ile beraber hak edilen bağışlama kredi alınabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir