Kosgeb hanım girişimci desteği almak isteyen fazlaca sayıda hanım, kendi meslekleri ile ilgili işler yapmak istemektedirler. Belli bir okulu bitirmiş ve bitirmiş olduğu bölüm ile ilgili iş sahibi olmak isteyen ve sermayesi bulunmayan bayanların ilk müracaat yaptıkları yer ise Kosgeb oluyor. Devlet teşvikli ve faizsiz bir halde girişimci desteği olarak verilen bu para, bilhassa adam kesimin talebi ile karşılaşıyor. 

Fakat son zamanlarda hanım girişimcilerin artması ve kendi işlerini kurması, kendilerinin yoğun bir halde bu teşvikten yararlanmasını sağlıyor. Devlet bankalarının vermiş olduğu kosgeb faizsiz geri ödeme şartı olan bu kredi, hanım girişimcilerin bayağı fazla işine yarıyor. Hem işlerini kurmuş oluyorlar, hem de ekonomiye canlılık kazandırarak, üretimin artmasına destek oluyor. Bilhassa ziraat ve hayvancılık alanında kendi işini oluşturmak isteyen hanım girişimciler, kosgeb girişimci desteğinden yararlanıyorlar.

 • Kosgeb Kadın Girişimci Desteği Kredisi Hangi Sektörleri Kapsıyor?
 • Kosgeb Kadın Girişimci Desteğinden Yararlanma Şartları
 • Kosgeb Kadın Girişimci Bağışlama Desteği Iyi mi Alınır?
 • Kosgeb Kadın Girişimci Desteği Alma Şartları
 • Kosgeb Kadın Girişimci Desteği Müracaatı Nasıldır?
 • Kosgeb Kadın Girişimci Desteği Kredisi Hangi Sektörleri Kapsıyor?

  Kosgeb hanım girişimci desteği almak istiyorsanız ve kendi işinizi kurarak para kazanmak isterseniz, bu krediden yararlanmak için belli meslek dallarını yapmanız gerekiyor. Bu meslek dallarına kolaylıkla verilen kredi ile, siz de işinizi kurmuş olacaksınız. 

  Bu sektörler şunlardır.

  • Ulaştırma ve depolama kapasitesi için destek kredisi alabilirsiniz.
  • İmalat ile ilgili bir iş yapmak istiyorsanız, hanım girişimci desteği kredisinden faydalanabilirsiniz.
  • İletişim ve data bölümünde işinizi oluşturmak isterseniz, bu kredi size verilmektedir.
  • Mesleki teknik faaliyetler alabileceğiniz kredi sektörü içerisindedir.
  • Toptan ve perakande tecim ile uğraşacaksanız, kosgeb hanım girişimci desteğini almaya müracaat edebilirsiniz.

  Bunların haricinde ise daha bir fazlaca değişik sektör için destek kredisi alabilir ve işinizi kurabilirsiniz. Başlıca sektörler ise; güzellik salonu işletmeciliği, müchevver onarımı, kuru temizleme dükkanı açma, kişisel ve deri eşyalarının tamiratı ve onarımı, konaklama, hayvancılık sektörleridir.

  Kosgeb Kadın Girişimci Desteğinden Yararlanma Şartları

  İlgili bakan ve kuruluşlar, hanım girişimcilerin kosgeb tarafınca destek almasını belirlemiş ve buna gore koşul koymuştur. Buna gore bu krediyi almak için bazı şartlara uymanız gerekiyor. 

  Bu şartlar şunlardır.

  • Girişimcilik ile ilgili eğitime gitmeniz ve tamamlamanız gerekiyor.
  • Genç girişimci geliştirme programını bitirmeniz ve geçer bir not almanız gereklidir.
  • Minik ve orta ölçekli iş kurabilmek için lüzumlu olan programa katılmanız ve bu eğitimi geçmeniz gereklidir.

  Ayrıyetten açılmış olan ve devam ettirmek istediğiniz işletmenin minimum 3 yıl faaliyette olması gerekiyor. Lüzumlu olan eğitimleri hem yazılı olarak, hem de online olarak bitirdikten sonrasında, devlet teşvikli ve kosgeb tarafınca onaylanan krediyi alabilir ve işinizi kurarak devam ettirebilirsiniz.

  Kosgeb Kadın Girişimci Desteği

  Kosgeb Kadın Girişimci Bağışlama Desteği Iyi mi Alınır?

  İster yeni iş oluşturmak isteyin, isterseniz de etken olarak devam eden iş yerini devam ettirmek isteyin kosgeb hanım girişimci bağışlama desteğini faizsiz bir halde devletten teşvik olarak bağışlama olarak alıyorsunuz. Kadın girişimci olarak Kosgeb’in uygulamalı olan girişimcilik eğitimine 70 saat katılmanız ve başarı göstermiş olmanız gerekiyor. Hemen sonra bu eğitimi geçen hanım girişimciler, şirket kurulumu için lüzumlu olan evrakları ilgili kuruma veriyorlar. İş planı hazırlanması aşamasından sonrasında kosgeb jürisi kredi almak isteyen şahıs için kararını veriyor. 

  Jüri onayı sonrasında ise, işinizi oluşturmak için minimum 50 bin tl tutarında bağışlama destek kredisini belli vadelerde ödenmek kaydı ile faiz olmadan alıyorsunuz. Bu sayı 100 bin tl olarakta veriliyor. Bu krediyi kosgeb aracılığı ile talep ettikten sonrasında yapmamanız ihtiyaç duyulan bazı şeyler vardır. Bilhassa başka bir şirket ve kuruma ortak ve paydaş olmamanızdır. Aksi halde ortaklığınızın olduğu tespit edilmesi halinde, bu bağışlama kredisinden yararlanamazsınız.

  Kosgeb Kadın Girişimci Desteği Alma Şartları

  Son zamanların en fazla talep gören ve en fazla dört gözle beklenen konularının başlangıcında gelen kosgeb hanım girişimci desteği alma şartları, bir fazlaca kadının tecim hayatına atılmasını ve kendi işlerini kurmasını sağlıyor. Yalnız bazı şartlara haiz olmanız, bu bağışlama kredisini almanızı kolaylaştırıyor. Bir karı girişimci olarak 18 yaşını geçmeniz ve okur yazarlığınızın olması gereklidir. Her hangi bir yasa dışı örgüte üye olmamanız gerekiyor. Daha ilkin bu şekilde bir krediye başvurmamış ve almamanız bir koşul olarak sizden isteniyor. Yapmak istediğinizin yada oluşturmak istediğiniz iş sektörünün, sizlere sunulan sektörler içinde olması gereklidir. Girişimcilik eğitimini bitirmeniz ve sertifikayı almanız lazımdır.

  Kosgeb Kadın Girişimci Desteği Müracaatı Nasıldır?

  Bir karı girişimci olarak iş kurmaya ve bağışlama olarak devlet destekli kosgeb kredisini almaya karar verilmiş olduğu iseniz, başvurunuzu e-devlet üstünden yapmanız gerekiyor. Almak istediğiniz bağışlama desteğine bu şekilde kolaylıkla müracaat yapabilirsiniz. Oldukça kolay olan işlemleri, e-devlet üstünden adımları takip ederek yapabilirsiniz. Kosgeb hanım girişimci desteği eğitimini tamamladıktan sonrasında, istediğiniz sayı sizlere veriliyor.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir