Burçların kişinin hayatında fazlasıyla büyük tesirleri bulunmaktadır. Bu etkisinde bırakır bazı durumlarda pozitif yönde sonuçların doğmasına niçin olurken bazı durumlar kişinin çeşitli problemler ile karşı karşıya kalmasına niçin olmaktadır. Burçlar yaşamın içinde bu denli etkin bir durum olurken, gökyüzünde meydana gelen çeşitli değişimler de burçlar üstünde çeşitli yeniliklerin oluşmasına niçin olmaktadır. Yazımızın bu bölümünde kova burcunun hangi ay doğduğunu ve kova burçlarının özelliklerini araştırma altına alacağız. İşte kova burcuna dair malum bilinmeyen pek oldukca informasyon…

Kova burcu ne vakit hayata merhaba dedi?

On iki burçtan bir tanesi olan kova burcu, 22 Ocak – 19 Şubat tarihleri içinde doğan kişiler için geçerlidir. Bu tarihler içinde doğan kişiler kova burcu olurken, terazi burcunun özelliklerini üzerlerinde taşımaktadırlar. Zodyak takvimine gore ocak ve şubat aylarının belirli günlerini kapsayan kova burçları öteki burçlardan oldukca daha değişik özellikleri taşımaktadır.

Kova burcunun özellikleri nedir?

22 Ocak – 19 Şubat tarihleri içinde doğan ve hava elementine haiz olan kişiler kova burcu olurken, kova burçları genel özellikleri itibarıyla nerede ise hepimiz için pozitif yönde düşünceler besleyen kişilerdir. Kendi kalpleri tamamıyla iyi olan kova burçları, karşılarında bulunan kişilerinde tam anlamıyla merhametli olduklarını düşünmektedirler. Bu durum kova burçlarının bazı durumlarda kırılmalarına ve asla hak etmedikleri işlem ile karşı karşıya kalmalarına niçin olurken, kova burçlarıyla uygun bir antak kalma içinde olunması son aşama kolaydır. Son aşama sağduyulu olan kova burçları, insanlara çeşitli ölçülerde iyilikler yapmayı ve insanları sevindirmeyi fazlasıyla sevmektedirler. Zor durumda olan insanlara yardım etmek, asla tanımadığı insanların karnını doyurmak kova burçlarının fazlasıyla sevilmiş olduğu durumların başlangıcında gelirken, bazı durumlarda kova burçlarının bu iyiliği fazlasıyla su istimal edilmektedir. İnsanlar onların nede olsa merhametli olduklarını düşünerek bir ekip fena planlar yaptığını fark etmeleri durumunda tavırları büyük seviyede değişen kova burçları kendi haklarını asla yedirmezler. Rahat ve pek de girişken olmayan bir tavırda olan kova burçları ne olursa olsun pozitif kalmayı bırakmazlar. Kendi hususi hayatlarının tamamıyla gizli saklı kalmasını arzu eden kova burçları, öteki insanların bu gizliliği ihlal etmesine fazlasıyla sinirlenmektedir. Hususi hayatına saygı duymayan kişileri hayatlarından büyük seviyede çıkaran kova burçları, hayatta mutlu olabilmek için var olmaktadır.

Kova burcunun genel özellikleri;

Zodyak Sembolü
Su taşıyıcı

Doğum Tarihleri
21 Ocak – 19 Şubat

Takımyıldızı
Kova

Zodyak Elementi
Hava

Zodyak Dörtlüsü
Durağan(durgun)

Gezegeni
Satürn ve Uranüs

Zararı dokunan Konum
Güneş

Etkili Gezegeni
Uranüs

Yükselen kovaların özellikleri nedir?

Yükselen kovaların en mühim ortak özelliklerinden bir tanesi şüphesiz toplumsal alanlardaki başarıları dolayısıyladır. İnsan ilişkilerinde etken ve son aşama girişken olma durumu içinde olan yükselen kovalar yaşam içinde başarıya ulaşmış olabilmektedirler. Mantıklı ve sahici konuşmaları yükselen kovaların etken özellikleri içinde yer alırken, yükselen kovalar iş hayatında da fazlasıyla başarıya ulaşmış olmaktadır. Ellerinden çıkan her işin son aşama titizlikle çıkmasına ehemmiyet veren yükselen kovaların sınır koyamadığı özelliklerden bir tanesi konuşmayı fazlasıyla sevmeleridir. Tam bir yazışma meraklısı olmaları bir çok vakit çeşitli problemler yaşamasına yol açan durumlar içinde yer alsa da yükselen kovalar konuşma meraklısıdır. Toplumsal olmayı fazlasıyla seven yükselen kovalar bazı durumlar tek başlarına kalıp sakinleşmeyi de fazlasıyla sevmektedirler. Yenilikçi yapıları, küçükte olsa devamlı olarak bir değişim içinde olmalarına niçin olmaktadır. Her daim çevresinde bulunan insanlardan bir adım önde olan yükselen kovalar, farklarını ortaya koymaktadırlar. Fikirleri ve mantık çerçevesindeki davranışları ile öteki insanlardan bir adım önde olan yükselen kovalar farklarını ortaya koymaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir