Kuaförde keratin bakımı fiyatı mevzusunda internette değişik veriler yer almıştır. Son dönemlerde saç bakım için kullanılan keratin bakımı saça yoğun bir halde uygulanır ve gösterdiği tesir ile insanoğlu tarafınca oldukça beğenilir bir hal almıştır. Keratin bakım; saçları ile uğraşan, görünüşüne ehemmiyet veren kişilerin minimum bir kere araştırmış olduğu bir bakım türü olarak bilinir.

Keratin Bakımının Nedir?

Keratin bakımının saç pek oldukça faydası bulunur. Bundan dolayı kuaförlerde meydana getirilen kuaförde keratin bakımı fiyatı, uygulamaya ve ya işletmeye gore değişkenlik gösterir. Keratinin saç üstündeki tesirleri ise, 

Keratin bakımının faydalar;

  • Keratin bakımı saçları onararak saçlardaki kırıkların giderilmesine destek sunar.
  • Keratin bakım meydana getirilen saçlar daha sıhhatli bir halde uzar.
  • Saçlarında herhangi bir incelme bulunuyor ise bunun sonucunda saçlardaki koparak dökülmeler görülür. Bu dökülmeleri azaltan tesiri bulunur.
  • Keratin bakım meydana getirilen saç daha canlı ve daha parlak bir görünüm sağlamaktadır.
  • Keratin bakımı çevreden gelebilecek hasarlara karşı saçı daha oldukça sağlamlaştırır.

İnsan saçlarının %90’ını oluşturan keratin isminde proteinin direkt saça uygulanması şeklinde yapılmaktadır. Çevreden gelen bazı zararı olan faktörler sonucunda saçtaki keratinin yapısı bozulabilir. Bu keratin yapısı bozulmuş olduğu süre saçlara keratin bakımı yapmak önerilir. Bilhassa hasar gören saçlara keratin bakımı uygulandıktan sonrasında ciddi anlamda gözle görülen farklılıklar oluşmaktadır. Bilhassa yıpranmış ve boyalı saçlara keratin bakım uygulanmış olduğu süre daha kuvvetli ve daha parlak saçlara haiz olunduğu kesindir.

Keratin Bakımı Fiyatı

Keratin Bakım Tutarları 2022

Kuaförde keratin bakımı adam ürünleri set halinde ve hazır olarak satılmaktadır. Keratin bakımları alıp evde kendisi tatbik eden birçok şahıs de vardır. Bu ilk başlarda insanların birazcık zorlandığı bir yöntemdir. Şu sebeple kendi saçlarına tek tek ince ince bir halde keratin bakımı yapmak zor olabilir. Hem de keratin bakımının fönlenmesi ve düzleştirilmesi kısmı birazcık zor olduğundan insanoğlu tek başına yaparken zorlanabilir. Fakat evde deneyerek ve emek harcayarak keratin bakım meydana getiren kişiler bir süre sonrasında bu işte ustalaşmış olup evde rahat bir halde yapabilirler. Fakat zamanı olmayan ve evde yapmak için uğraşmak istemeyen kişiler direkt kuaföre gidip de keratin bakımı yaptırabilirler.

  • Saç Ekimi Sonrası
  • Sıhhatli Kilo Verme

Kuaförde meydana getirilen keratin bakımı daha ustalaşmış kişiler tarafınca yapıldığı için evde yapılandan daha iyi sonuçlar elde edilebilir. Hem de keratin bakımı yaptıktan sonrasında 2- 3 gün içinde ya da kuaförden kuaföre değişebilecek süreçler içinde saçı hiçbir şekilde su değmemesi gerekiyor. Bunların da tüyolarını ve yapılması ihtiyaç duyulan ya da yapılmaması ihtiyaç duyulan şeyler belirlenip ustalaşmış kuaförler tarafınca söylenir.

Kuaförde Keratin Bakımı Fiyatı

Keratin bakımı kuaför tutarları her kuaförden her kuaföre değişmiş olduğu benzer biçimde minimum 150 tl ila en oldukça 2000 tl içinde değişmektedir. Fakat bir çok süre kuaförler 650 TL civarında keratin bakımı yaparlar. Kimi zaman bazı kuaförler kendi dükkanlarına satın alan çekmek için kampanyaları düzenlemektedir. Bu indirimi kampanyalarda kullanarak evde bakım yapmak da mümkün olur. Keratin bakımı meydana getiren kuaför sayısı ne kadar oldukça artarsa keratin yapın tutarları da o denli düşebilir. Popüler olan ve daha deneyimli olan kuaförlerin keratin bakımı fiyatı diye kuaförlerden daha çok olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir