Kasım 2021’de ne işe yaradığını anlamadan “Kulüp” isminde yeni bir Netflix dizisi yaşamımıza girdi. 6 bölümden oluşan ilk sezon, mevzusu ve oyunculuk performansları açısında oldukça ilgi çekiciydi ve gerek eleştirmenler gerekse de seyirci kitlesi tarafınca memnuniyetle karşılandı.

6 Ocak 2022’de gösterilen 2. sezon Kulüp seyirci kitlesini 7. bölüm hakkında araştırmalar hayata geçirmeye sevk ediyor.

Nedir?

Kulüp dizisinde vaka örgüsü Müslümanların çoğunlukta ve gayrımüslimlerin azınlıkta olduğu İstanbul şehrindeki “Kulüp” isminde, şehrin en mühim gece kulüplerinden birini merkezine alır. Kulüp, Niko takma adıyla da malum Orhan Şahin’e aittir. Dizinin karakterleri Kulüp çevresinde toplanır; dizinin vaka örgüsü, Osmanlı İmparatorluğu’nun çözülmesinin arkasından hemen hemen 30 senelik Cumhuriyet rejiminin meydana getirmiş olduğu değişimler sonrası Müslüman ve gayrımüslim ilişkilerine odaklanır. (Daha çok data için bkz. Kulüp)

Sulh Arduç (Fıstık İsmet Denizer rolünü yapan) Yüce Ses Gazetesi’ni okuyor – 2. Sezon 7. Bölüm

Iyi mi başlamıştı?

Kulüp dizisi 1. bölüm sahnesi dizinin ana karakterlerinden kabul edilen Matilda’nın gençliğinde elinde tabancayla çatıda bir adamı öldürmesiyle açılış gösterir. Öldürmüş olduğu insanın adı, kendi adı şeklinde M harfiyle adım atar. Adam öldürmek suçundan yaşam boyu hapse mahkum edilen Yahudi asıllı Matilda, af yardımıyla 17 yıl sonrasında hapishaneden kurtulur ve İsrail’e dönmek için yetimhane müdürü Mösyö Devit ile görüşmeye, Ortaköy’de bulunan El Orfelinato yetimhanesine gider. Sadece vakalar oldukça değişik gelişir.

2. Sezon 7. Bölüm nereden izlenir?

Eğer Kulüp dizisinin 2. sezon 7. bölümünü full hd seyretmek isterseniz, işte sizin için çevirimiçi Netflix linki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir