İçindekiler

Kumpirin Yanında Ne Gider ?

FALAFEL

AYRAN

BÖRÜLCE SALATASI

MÜCVER

PATLICAN KIZARTMASI

Kumpirin Yanında Ne Gider ?

Kumpir günümüzde en sık yenen ve bilhassa öğrenciler tarafınca vazgeçilmeyen içinde çeşitli malzemeler bulunan en leziz yiyeceklerden birisidir. Bilhassa içinde birden fazla araç-gereç olduğundan dolayı insanı hakkaten doyuruyor. Kumpir bilhassa İstanbul’da Ortaköyde bulunan bir yerde kumpirciler var ve her gün orası tıklım tıklım oluyor. Bu sebeple bu kadar leziz olan kumpir kokusuna da kimler hayır diyebilir ki ? Sizler de eviniz de kumpir yapacaksanız ve yanına ne yapsam diye düşünüyorsanız o vakit yazımızı okumaya devam edin.

Kumpirin Yanında Ne Gider

FALAFEL

Kumpirle birlikte tercih edeceğiniz Ortadoğu mutfağının geleneksel lezzetlerinden birisi olan falafel yemeğini de tercih edebilirsiniz. Bilhassa sizler vejetaryen iseniz o vakit bu ikisini rahatça tüketebilirsiniz.

AYRAN

Kumpir biliyorsunuz ki ki katı bir yiyecek olduğundan dolayı yanına ne olursa olsun içecek tercih etmemiz gerekiyor. Bu yüzden kumpirin yanına içecek olarak Ayran fazlaca iyi gidecektir.

BÖRÜLCE SALATASI

Değişik tatlar tecrübe etmek istiyorsanız o vakit kumpirinizin yanına börülce salatası en iyi seçim olacaktır. Hem sıhhatli hem de değişik tat olduğundan dolayı bence börülce salatasını kumpirin yanına denemelisiniz.

Kumpirin Yanında Ne yapsam

MÜCVER

Günümüzde kabak mücveri fazlaca seviliyor ve bilhassa öğle aralarında fazlaca tercih edilmektedir. Sizler kumpirinizin yanına da hem bolca yeşillik hem pul biber ile hazırlanmış ve üstüne yoğurt dökülerek servis edilen mücveri kumpirinizin yanına tercih ederek mükemmel menü hazırlamış olmuş olursunuz.

PATLICAN KIZARTMASI

Eğer kızartmaları fazlaca seviyorsanız o vakit kumpirin yanına alternatif bir çözüm olarak sarımsaklı yoğurt ile süsleyebileceğiniz patlıcan kızartmasını tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir