ATV’nin yüksek reytingli tarih/aksiyon dizisi Kuruluş Osman’da 3. sürem kalmış olduğu yerden devam ediyor. 26 Ocak 2022 Çarşamba günü gösterilen yeni bölümün peşinden Kuruluş Osman fanatikleri yeni bölüm hakkında araştırmalar yapıyor. Peki Kuruluş Osman 80. bölüm ne süre yayınlanacak?

Son bölümde neler oldu?

Kuruluş Osman 79. bölümde Göktuğ’u şehit eden Geyhatu, emrindeki nökerlerle Selçuklu askerlerini alt ederek Osman Bey’i ele geçirmişti. Osman ve alpleri bu cendereden iyi mi çıkacağının yollarını arıyordu Tekfur Nikola, Kosses’i Konstantinopolis’e götürüp imparatora teslim etmek isterken, Turgut Bey ve alpleri Nikola’yı engellemek için harekete geçmiş sadece Turgut Bey, Nikola tarafınca yakalanmıştı.

Osman Bey’in yokluğunda posta oturan Gündüz Bey ise Kayı Obası’nda beylik toyu kurmaya hazırlandı. Gündüz Bey, hatunları obadan sürgün etmeye karar verince; Bala Hatun, Malhun Hatun ve Selcan Ana, Osman Bey’in emanetini korumak için and içmiş ve Gündüz Bey’e karşı koymuştu. Obadan ayrılan hatunların uğramış olduğu saldırıda Selcan Ana yaralandı.

  • Kuruluş Osman 80. bölüm fragmanını seyretmek için buraya tıklayın.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Kuruluş Osman yeni bölüm ne süre yayınlanacak?

Şu anda Kuruluş Osman 3. sezonu gösterim hayatına devam ediyor. Bu sürem şimdiye kadar 15 bölüm gösterildi. (65-79) Kuruluş Osman yeni kısmı, kısaca 3. sürem 80. kısmı 2 Şubat 2022 tarihinde yayınlanacak. 80. bölüm, dizinin Şubat 2022’de gösterilen ilk kısmı olacak.

Kuruluş Osman hakkında

Kuruluş Osman, ilk kısmı 20 Kasım 2019 tarihinde gösterilen ve şu anda 3. sezonu yayınlanmakta olan bir tarih/aksiyon dizisidir. Ardılı Diriliş Ertuğrul 2013-2019 yılları aralığında TRT 1 ekranlarında yayınlanmıştı. Kuruluş Osman dizisine dizinin hikayesinden esin alınan Osman Bey karakterini canlandıran Burak Özçivit öncülük eder. Kuruluş Osman, bir Bozdağ Film yapımıdır ve gösterim hakları ATV’nin elinde saklıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir