ATV ekranlarında gösterilen Kuruluş Osman dizisi geçtiğimiz iki sezonda oldukça yüksek reytingler tutturdu. Kuruluş Osman 2. sezon finaline yavaş yavaş yaklaşırken dizinin fanatikleri şimdiden 3. sezon için nabız yoklamaya başladı. Peki Kuruluş Osman yeni sezon ne zaman? Kuruluş Osman dizisinin 3. sezonu ne zaman yayınlanacak?

Dizinin senaryosuna bakıldığında hemen hemen 1300’lü yıllara geçilmediği görülüyor. Dolayısıyla Osman Gazi karakterini canlandıran Burak Özçivit’in önünde 20 yıldan daha çok bir süre daha var. B u sürenin dizide iyi mi işleneceği, dizinin kaç sezon daha çekileceği belirsizliğini koruyor. Sadece bizim tahminlerimize bakılırsa Kuruluş Osman dizisi minimum 2 sezon daha yayınlanacak.

Kuruluş Osman’ın 61. bölümünden bir sahne

  • Kuruluş Osman’ın gösterim haklarını elinde bulunduran ATV’nin dizi sayfasını ziyaret etmek için tıklayın.

Kuruluş Osman yeni sezon ne zaman? Kuruluş Osman’ın 3. sezonu ne zaman yayınlanacak?

Kuruluş Osman’ın 63. Kısmı önümüzdeki Çarşamba günü (9 Haziran 2021) yayınlanacak ve dizi bir ay içinde sezon finali gerçekleştirecek. 2. sezonun tamamlanmasının peşinden verilen ara sonrası Ağustos ayında dizinin 3. sezon çekimlerine başlanacak. 3. sezonun ilk bölümün 2021 Eylül ayında yayınlanması planlanıyor. 3. sezonda Osman Gazi’nin Bitinya bölgesinde ilerlemesi, Marmara havzasını ele geçirmesi, İnegöl kuşatmasını gerçekleştirmesi şeklinde askeri görüntüler olacak. Dolayısıyla Kuruluş Osman’ın 3. sezonunun daha da hareketli olacağı söylenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir