Kuzey Makedonya, Dünya Kupası Elemeleri playoff yarı final maçında İtalya’yı düzgüsel sürenin uzatma dakikalarında attığı golle 1-0 elemeyi başarırken futbol severler Kuzey Makedonya A Ulusal Futbol Ekibi teknik direktörü Blagoja Milevski’nin kim bulunduğunu, daha ilkin hangi takımları çalıştırdığını araştırıyor.

Kuzey Makedonya bir rüyayı gerçekleştirerek son Avrupa şampiyonu İtalya’yı deplasmanda elemeyi başardı. Daha çok oku

Bu rüyayı gerçekleştiren teknik direktör Blagoja Milevski’nin kariyeri de futbol severler tarafınca merak ediliyor.

Kuzey Makedonya, İtalya’yı 1-0 yenik ederek playoff finaline terfi etti ve Portekiz’in rakibi oldu.

Blagoja Milevski kimdir?

25 Mart 1971’de dünyaya gelen Blagoja Milevski eski bir ustalaşmış futbolcu ve şimdiki teknik direktördür. 1990-2010 yılları aralığında ustalaşmış olarak futbol oynamış; buradaki kariyerini noktaladıktan sonrasında 2011 senesinde gene Vardar’da asistanlık hayata geçirmeye adım atmıştır.

Bir yıl sonrasında takımın birinci teknik direktörü olsa da kısa süreliğine bir ayrılık yaşamıştır. 2013-14 sezonunda Milevski tekrardan Vardar’ın başına geçmiş, 2014-18 yılları aralığında Makedonya Umut Ulusal Ekibi’nı (U21) çalıştırmaya adım atmıştır.

İsrail Premier Lig ekibi Ashdod’u ve tekrardan U21 takımlarını çalıştırdıktan sonrasında 2021 senesinde Kuzey Makedonya A Ulusal Futbol Ekibi’nın başına geçirilmiştir.

Kuzey Makedonya Euro 2020’de C Grubu’nda savaşım etmiş ve Türkiye ile turnuvayı sıfır puanla tamamlayan iki takımdan biri olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir