Kuzey Marmara Otoyolu, Anadolu ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan ücretli yollardan bir tanesidir. Yavuz Sultan Süleyman Köprüsü vasıtasıyla Avrupa yakasından Asya’ya direkt olarak geçilmesini elde eden Kuzey Marmara otoyolu pek oldukça kişinin işini kolaylaştıran yollardan bir tanesi olurken, arama motorlarında meydana getirilen araştırmalar sonucunda Kuzey Marmara otoyolunun tutarının ne kadar olduğu dört gözle beklenen mevzular içinde yer alırken haberimizin bu bölümünde Kuzey Marmara otoyol tutarının ne kadar olacağını araştırma altına alacağız. İşte Kuzey Marmara otoyoluna dair malum bilinmeyen pek oldukça data…

Kuzey Marmara otoyolu ne kadar?

Kuzey Marmara otoyolundan geçiş sağlayabilmek için öncelikli olarak ücretin ödenmesi gerekmektedir. Kuzey Otoyolu Marmara otoyolunun geçiş ücretleri Avrupa güzergahı yada Anadolu güzergahı olarak birbirinden değişik meblağlarda olurken ücretin hesaplanmasını sağlayabilmek için arama motorlarında yer edinen ücret hesaplama platformların teyit edebilirsiniz. Kuzey Marmara otoyolunun geçiş ücretini belli etmek için ilk olarak giriş ve çıkış noktalarının saptanması gerekmektedir. Giriş ve çıkış belli olmasının derhal arkasından Kuzey Marmara Otoyolunun ücret tarifesi de ortaya çıkacaktır. Gişelere nazaran Kuzey Marmara otoyolunun ücretlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Giriş gişesi: Kurnaköy 2 / Çıkış Gişesi: Tem Akyazı olması durumunda ödenmesi ihtiyaç duyulan otoyol tutarının 89,50 TL olduğu söylenebilir.
 • Giriş gişesi: İstanbulpark / Çıkış Gişesi: Tem Akyazı olması durumunda 85,50 TL ödenmesi gerekmektedir.
 • Giriş gişesi: Balçık / Çıkış gişesi: Tem Akyazı olması durumunda 84,00 TL ödenmesi gerekmektedir.
 • Giriş gişesi: Mermerciler / Çıkış Gişesi: Tem Akyazı olması durumunda 76,50 TL ödenmesi gerekir.
 • Giriş gişesi: Sevindikli / Çıkış Gişesi: Tem Akyazı olması durumunda 64,00 TL ödeme yapılması gerekir.
 • Giriş gişesi: İlimtepe / Çıkış Gişesi: Tem Akyazı olması durumunda 63,00 TL ödenmesi gerekir.
 • Giriş gişesi: İzmit Kuzey / Çıkış Gişesi: Tem Akyazı olması durumunda 46,50 TL ödeme yapılması gerekir.
 • Giriş gişesi: İzmit Doğu / Çıkış Gişesi: Tem Akyazı olması durumunda 44,50 TL ödeme yapılmalıdır.
 • Giriş gişesi: Akmeşe / Çıkış Gişesi: Tem Akyazı olması durumunda 30,50 TL ödeme yapılması gerekir.
 • Giriş gişesi: Adapazarı 1 / Çıkış Gişesi: Tem Akyazı olması durumunda 22,00 TL ödeme yapılmalıdır.
 • Giriş gişesi: Adapazarı 2 / Çıkış Gişesi: Tem Akyazı olması durumunda 23,00 TL ödenmelidir.
 • Giriş gişesi: Karasu / Çıkış Gişesi: Tem Akyazı olması durumunda 18,00 TL ödenmesi gerekir.
 • Giriş gişesi: KMO Akyazı / Çıkış Gişesi: Tem Akyazı olması durumunda 8,00 TL ödeme yapılması gerekir.

Kuzey Marmara otoyolu ücreti nasıl ödenir?

Son dönemlerde arama motorlarında çoğunlukla aratılan başlıklar içinde yer edinen Kuzey Marmara otoyolu ücretleri yer alırken, haberimizde bu mevzuya değindik. Anadolu ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan Kuzey Marmara Otoyolu’nun ücretleri giriş ve çıkış gişelerinde farklılıklar gösterirken, girdiğiniz ya da çıktığınız gişe doğrultusunda artabilir ya da azalabilmektedir. Kuzey Marmara otoyol ücretlerinin ne kadar bulunduğunu öğrenmek ve ücretinizi ödeyebilmek için https://www.kuzeymarmaraotoyolu.com/ sistemi üstünden otoyol ücretlerinin tamamını inceleyebilirsiniz. Hem de site üstünden OGS/HGS ücret ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Online olarak ücret ödemelerinizi gerçekleştirmemeniz durumunda gişelerin girişinde nakit olarak biletinizi almanız durumunda gişelerin çıkışında nakit biletinizi gişelerin çıkışında gişe görevlisine vermeniz durumunda ücretinizi Kredi Kartı/Banka Kartı/Nakit ödeme şeklinde gerçekleştirebilirsiniz.

İhlalli geçişlere dikkat!

İhlalli geçişin yapılması durumunda ödemelere dair tüm bilgileri “İhlalli geçişlere ilişkin ödemelerinizi, kurumsal web internet sitemizden, QNB Finansbank şubeleri, QNB Finansbank ATM’leri ve QNB Finansbank web bankacılığı uygulaması ve Türkiye İş Bankası şubeleri, Türkiye İş Bankası  ATM’leri, Türkiye İş Bankası web bankacılığı uygulaması üstünden gerçekleştirebilirsiniz.” şeklinde açıklamışlardır. Hem de https://www.kuzeymarmaraotoyolu.com/ sitesi üstünden borç kayıtlarınızı da sorgulatabilirsiniz. “Sorgulamaya dair tüm bilgileri Otoyolumuzu kullanan araçların geçişlerini takip eden 15 gün içinde çeşitli günlerde kurumsal web internet sitemizden borç kayıtlarınızı Otoyolumuzdan geçiş meydana getiren aracınıza ilişkin Vasıta Plakanız ile sorgulayabilirsiniz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir