İçindekiler

Lahana Sarmasının Yanında Ne Gider ?ÇORBA

MERCİMEK KÖFTESİ

KÖZLEME

SALATA – YEŞİLLİK – TURŞU

Lahana Sarmasının Yanında Ne Gider ?

Ana yiyecek olarak lahana sarması günümüzde en sık ve en oldukca tercih edilen yiyeceklerden birisidir. Lahana sarması oldukca lezzetlidir fakat yapımı da bir o denli zor olsa gerek. Eğer bu yemeğin yanına kuru patlıcan ve kuru biber dolması yapmış olursanız o vakit ortaya hakikaten mükemmel lezzet çıkacağından güvenilir olabilirsiniz. Hatta isteyenler kuru dolma yerine taze dolma da yapabilir burada karar heralde de siz değerli ziyaretçilerimizin. Eğer başka alternatif yemekler de arıyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Lahana Sarmasının Yanında Ne Gider

ÇORBA

Lahana sarması yapacaksanız yapabileceğiniz en leziz yiyeceklerden birisi de hafifçe bir çorbadır. Çorba olarak ise yapabileceğiniz en leziz çorba ezogelin yada mercimek çorbası olacaktır. Hatta isterseniz tarhana çorbası da yapabilirsiniz.

MERCİMEK KÖFTESİ

Mercimek köftesi günümüzde sık sık meydana getirilen lezzetlerden birisidir ve bilhassa yeşillik , turşu ile mükemmel oluyor. Akşam yemeği için lahana sarması tercih ettiyseniz o vakit mercimek köftesi oldukca iyi seçim olacaktır.

Lahana Sarmasının Yanında Ne yapsam

KÖZLEME

Lahana sarmasının yanına gidebilecek lezzetler içinde meze olarak yapabileceğiniz közleme içeriyor. Yoğurtlu olarak bildiğiniz gibi ki birden fazla közleme yapılıyor fakat bunun benzer biçimde sebzelerden de közlemeler yapılıp sarımsaklı yoğurtla karıştırılarak ortaya mükemmel lezzet çıkıyor.

SALATA – YEŞİLLİK – TURŞU

Hem lahana sarması hem de mercimek köftesi en iyi ikili menülerden birisidir ve bu tarz şeyleri tamamlamak için yanlarına mevsim salatasını tercih edebilirsiniz. Mevsim salatası haricinde turp , marul ve tere benzer biçimde sebzeleri de servise hazır hale getirebilirsiniz.

Son olarak olarak taze karışık turşular da yemeklerin yanında oldukca güzel gider.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir