Leonardo Bonucci kimdir? Kaç yaşlarında? Şu anda hangi takımda oynuyor? Leonardo Bonucci futbola ne süre başladı? Daha ilkin hangi takımlarda forma giydi?

Leonardo Bonucci kimdir?

Leonardo Bonucci (1 Mayıs 1987 doğumlu), hem Serie A kulübü Juventus hem de İtalya ulusal ekibi için stoper mevkisinde vazife icra eden İtalyan ustalaşmış futbolcudur. Tecrübesi sebebiyle her iki takıma da kaptanlık yapmıştır.

Kariyeri

Kariyerine 2005 senesinde Inter Milan’da başladıktan sonrasında Treviso ve Pisa’da kiralık olarak forma giydi. Bari, Bonucci’yi Cenova’dan 8 milyon Euro’ya satın aldı. 1 Temmuz 2010’da Bonucci, Bari’den toplam 15.5 milyon € karşılığında Juventus’a geçirme oldu. Tekniği ve topla oynama kabiliyeti yardımıyla ertesi sürem Juventus’a geçirme oldu. Juventus’ta Giorgio Chiellini ve Andrea Barzagli ile beraber takımının değişilmez oyuncularından biri oldu.

Bir sürem Milan’da forma giydikten sonrasında 2 Ağustos 2018’de eski takımına geri döndü.

Ulusal Ekip Seviyesinde

Bonucci, 3 Mart 2010’da teknik direktör Marcello Lippi yönetiminde, Monaco’da Kamerun’a karşı oynanan hazırlık maçında İtalya A Ulusal Futbol Ekibi ile ilk maçına çıktı. Ortalama 11 senedir tertipli olarak İtalya Ulusal Ekibi’nın tertipli olarak formasını giyiyor.

Haziran 2021’de Roberto Mancini’nin Euro 2020 kadrosunda yer aldı. 11 Temmuz 2021’de oynanan final maçında İngiltere karşısında bir gol kaydedererek finalde skoru 1-1’e getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir