Leonardo Spinazzola, 25 Mart 1993 tarihinde İtalya’da dünyaya gelmiştir. Orta saha pozisyonunda oyanayan İtalyan futbolcu, Serie A’da savaşım eden Roma takımında oynamaktadır. 1,92 metre uzunlukta orta saha ve sol bek mevkilerinde oynayabilmektedir.

Ustalaşmış kariyerine Juventus kulübünde başladı. Ondan sonra sırasıyla Empoli, Lanciano, Siena, Atalanta, Vicenza, Perugia ve Atalanta kulüplerinde oynadı.

2019 senesinde 29,50 Milyon Euro bonservis bedeli ile Juventus’tan Romaya geçirme oldu.

Ulusal Ekip Kariyeri

Leonardo Spinazzola 28 Mart 2017’de ilk kez İtalya Ulusal Futbol Ekibi forması giydi. Hollanda’ya karşı oynanan ve İtalya’nın 2-1 kazanılmış olduğu maçta süre aldı. Haziran 2021’de Roberto Mancini tarafınca Euro 2020 ekibine dahil edildi.

11 Haziran 2021’de Türkiye’ye karşı oynanan ve 3-1 kazanılan maçta oynadı ve Immobile’nin attığı golün asistini yapmış oldu. Maçın peşinden UEFA tarafınca Maçın Adamı seçildi. 26 Haziran’da Federico Chiesa’nın uzatmalarda Avusturya’ya karşı attığı golün asistini yapmış oldu. Bu maçın peşinden ikinci kez Maçın Adamı seçildi. 2 Temmuz 2021’de Belçika’ya karşı oynanan maç aşil tendonu koptu ve turnuvayı kapattığı açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir