Oldukça kısa süre içinde hazırlayabileceğiniz bununla birlikte lezzetiyle de büyüleyen fincan tatlısını denemediyseniz mutlaka denemeniz gerekiyor. Son aşama ergonomik bir halde hazırlayabileceğiniz fincan tatlısını hem oldukca sevecek hem de tüm misafirlerinize kolay bir halde ikram etmek isteyeceksiniz. İte sütlü fincan tatlısının tüm bilgileri…

Malzemeler;

  • 1 litre süt
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1 su bardağı un
  • 1 yiyecek kaşığı tereyağı
  • 1 paket vanilya

Üstü için;

  • Hindistan cevizi

Yapılışı;

İlk olarak tencerenin içine 1 litre sütü alalım. 1 litre sütün arkasından içine 1 su bardağı unu ve 1 su bardağı şekeri alalım. Her iki malzemeyi birbirine karışana dek çırpma teli yardımıyla güzelce çırpalım ve ocağa alalım. Muhallebi koyulaşıp göz göz pişene dek asla bırakmadan pişirme işlemine güzelce devam edelim. Muhallebi piştikten sonrasında ocaktan alalım ve içine 1 yiyecek kaşığı tereyağını ve 1 paket vanilyayı içine ilave edelim. Lüzumlu ilaveleri gerçekleştirdikten sonrasında muhallebimizi güzelce çırpalım. Tereyağı içinde eriyene dek güzelce çırpalım. Bu süreç sonrasında muhallebimiz hazır hale geliyor. Muhallebileri fincanın içine boşaltmadan evvel fincanlarımızın içerisini su yardımıyla çalkalayalım.

Su ile çalkalama işlemini tamamladıktan sonrasında içine hazırlamış olduğumuz muhallebiyi ilave edelim. Muhallebi süratli bir halde yoğunlaşacağı için bu aşamada süratli davranmanız fazlasıyla önemlidir. Tüm fincanları eşit bir halde doldurduktan sonrasında oda sıcaklığına gelmelerini beklemiş olalım. Oda sıcaklığına gelen muhallebileri buzdolabına kaldıralım. Buzdolabında ortalama olarak 3 -4 saat kadar dinlenmesini sağlayalım.

Sürenin sonunda tatlılarımızı buzdolabının içinden çıkaralım ve ters çevirerek dilediğimiz şekilde servis edelim.

Video: En Kolay Sütlü Tatlı Tarifi: FİNCAN TATLISI 😋 Asla Düşünmeden Deneyin 💯

https://www.youtube.com/watch?v=cb_FuQYaq14Video can’t be loaded because JavaScript is disabled: En Kolay Sütlü Tatlı Tarifi: FİNCAN TATLISI 😋 Asla Düşünmeden Deneyin 💯 (https://www.youtube.com/watch?v=cb_FuQYaq14)

Şimdiden afiyetle yiyin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir