Evet bildiğimiz şeklinde normalde bozuk paralarımızın arka yüzünde Mustafa Kemal Atatürk resmi bulunmaktaydı.Fakat artık arka yüzünde Türk bayrağı taşıyan eller görseli yer almıştır.

Büyük olasılıkla devletimiz 15 temmuzda yaşananlardan ve son zamanlardaki olan olaylardan sonrasında bu şekilde bir karar almış ve madeni paraların arka yüzünde bulunan resmi aşağıdaki gördüğünüz görsel olarak değiştirmiştir.

 

Resimde gördüğünüz şeklinde “1 Türk Lirası” ‘nın arka yüzünde çevresinde “Türkiye Cumhuriyeti – 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anısına” yazısı yazmaktadır.Ortasında ise Türk bayrağı tutan 8 tane el bulunmaktadır.

Ben şimdilik yalnız 1 TL’lerin arkasında bu şekilde gördüm.Bir ihtimal öteki bozuk paraların arkasında da aynı görselden bulunmaktadır.Sonuçta 15 temmuzdan sonrasında bu paralar basıldı.Elden ele dolaşarak 1 TL anca elime geçmiş olabilir.

Eğer sizlerinde de 25 kuruş,10 kuruş şeklinde madeni paralarınızın arkasında bu görselden bulunuyorsa resmini çekip yorum kısmına bizlere iletebilirsiniz.Her insana teşekkürler.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?

Beğendim0

Efsane0

Teşekkürler0

İyiymiş0

Hahaha !0

İnanılmaz0

İlginç0

Hatalı0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir