İçindekiler

Makarna Salatasının Yanına Ne Gider ?BÖREK

ÇORBA

SARMA

PATATES KROKET

FARKLI TATLILAR

Makarna Salatasının Yanına Ne Gider ?

Günümüzde en sık meydana getirilen salatalardan birisi de makarna salatası oluyor ve makarna salatasının içinde yoğurt , garnitür , mayonez ve salatalık turşusu girdiğinden dolayı tadı da enfes oluyor. Birçok şahıs öğle arası yada akşam yemeğinde makarna salatası yapmış olup yanına ne yapsam diye oldukça araştırmalar yapıyor. Biz de bu güzel ve leziz salatanın yanına gidebilecek aperatif yiyecekleri sizlerle paylaştık. İşte makarna salatasının yanına yapabileceğiniz leziz yemekler ;

Makarna Salatasının Yanına Ne Gider

BÖREK

Makarna salatasının yanına gidebilecek en güzel hamur harcı işlerinden birisi de patatesli , kıymalı yada peynirli olarak yapabileceğiniz börektir. Hatta hazır yufkadan yapacağınızdan dolayı da oldukça kısa vakit içinde yapabilirsiniz.

ÇORBA

Başlangıç için çorba tercih edecek hanımlarımız var ise o vakit makarna salatasının yanına mercimek , ezo gelin , tavuk ya da domates çorbalarından birisini tercih ederek menünüzü daha güçlü hale getirebilirsiniz. Eğer akşam için makarna salatanız var ise yanına kesinlikle çorba yapmanız daha doğru seçim olacaktır.

SARMA

Sarma biliyorsunuz ki ki günümüzde en sık meydana getirilen ve oldukça tercih edilen yiyecek türlerinden birisidir. Yapımı birazcık zor olsa gerek fakat tadı efsanedir. Siz değerli üyelerimizin de vakti var ise o vakit makarna salatasının yanına sarma oldukça iyi yakışacaktır.

PATATES KROKET

Patates kroket hem patates , hem kaşar hem de galeta unu ile hazırlanıp ve sonrasında da kızartılıp sıcak sıcak servis edilen bir aperatif yiyecek türüdür. Sizler de makarna salatanızın yanını birazcık süslemesi istiyorsanız bu tanım güzel olacaktır.

FARKLI TATLILAR

Makarna salatasının yanına şerbetli olarak yapabileceğiniz ya da çikolatalı tatlılar oldukça güzel olacaktır. Fakat sütlü olan tatlılar hafifçe kalır bu yüzden sizler şerbetli olan tatlıları seçmeniz daha doğru seçim olur. Tatlı olarak da şekerpare oldukça yakışacaktır.

Yoğurtlu makarna salatasının yanında şerbetli veya çikolatalı tatlılar oldukça güzel gidecektir. Sütlü tatlılar hafifçe kalacağından, şerbetli tatlıları seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir