Malazgirt 1071 filmi full hd tek parça izle!

İlk olarak 3 Aralık 2021 tarihinde yayınlanması beklenen Malazgirt 1071 filmi 11.02.2022  tarihinde gösterime girdi. Malazgirt 1071 filminin nereden ve iyi mi full hd tek parça izlenebileceği kullanıcılar tarafınca araştırılıyor. İşte bir rehber…

Malazgirt 1071 filmi Anadolu’nun kapılarının Türklere açılmasını elde eden Malazgirt Savaşı’nın öyküsünü mevzu ediyor. İlk kez beyaz perdeye taşınan Malazgirt Savaşı’nı özetleyen Malazgirt 1071, yerli harp filmleri algısını değiştirmekte iddialı. Yönetmen koltuğunda Bilal Kalyoncu’nun oturmuş olduğu filmin oyuncu kadrosunda; Vildan Atasever, Cengiz Coşkun, Haluk Piyes, Caner Kurtaran şeklinde adlar yer ediniyor. Malazgirt 1071 filminin mevzusu Zamanı, Harp, Aksiyon.

Malazgirt 1071 filmi nereden izlenir?

Malazgirt 1071 filmini full hd tek parça seyretmek isteyen kullanıcılar Cinemaximum Beyaz perde salonlarından izleyebilirler.

  • Vizyon Zamanı– 11 Şubat 2022
  • Süre– 2s 10dk
  • Türkiye Dağıtım– CGV Mars D.
  • Yapımcı– 2506
  • Yapım Yılı– 2022
  • Ülke– Türkiye

Malazgirt 1071 Filmin Mevzusu

Özgür Bakar ve Bilal Kalyoncu’nun yönetmenliğini üstlendiği Malazgirt 1071, Anadolu tarihinin mühim savaşlarından Malazgirt’in hikâyesini ele alıyor.

Müslüman toplulukları Selçuklu bayrağı altında birleştirme imgesel olan Sultan Alparslan, Anadolu’ya amcası Tuğrul Bey döneminde başlamış olan seferleri devam ettirmektedir. Bizans’da yaşanmış olan iç karışıklıklar da Türklerin Anadolu’da hızlıca yol almasının önünü açmıştır. Bu duruma dur demek isteyen Romen Diyojen ilkin bir darbe girişimi ile yönetimi ele geçirmeye çalışmış sadece başarıya ulaşmış olamayarak idam mahkumu haline gelmiştir. Kraliçe Ludika’nın bir gece yarısı operasyonu ile tahta çıkan Diyojen’in hedefinde Türkleri Anadolu’dan atma düşüncesi vardır. İki ordu Malazgirt ovasında karşı karşıya gelecek ve Türklerin bu topraklarda 1.000 yıl sürecek serüveni başlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir