İçindekiler

Mantar Çorbasının Yanına Ne Gider ?

BALIK

KARNIYARIK

BULGUR PİLAVI

YOĞURTLU HAVUÇ KIZARTMASI

PATATES SALATASI

Mantar Çorbasının Yanına Ne Gider ?

Çorba olarak günümüzde en oldukca meydana getirilen ve sevilenler içinde mantar çorbası yer almıştır. Hem tadı oldukca leziz olduğundan hem de kolay bir çorba olduğundan dolayı ana yemeklerin yanına sıkça yapılmaktadır. Akşama eğer misafirleriniz gelecekse çorba olarak mantar çorbasını tercih edecekseniz o süre yanına da güzel ana yiyeceklerden birisini yaparak mükemmel menü oluşturabilirsiniz. Mantar çorbasının yanına ne yapsam diye merak ediyorsanız o süre yazımızı okumaya devam edin.

Mantar Çorbasının Yanına Ne Gider

BALIK

Mantar çorbasının yanına gidebilecek en güzel lezzetlerden birisi de balık çeşitleri oluyor. İster balık kızartması yapın isterseniz fırında balık karar tamamen sizlere kalmış. Fakat akşam yemeği için bu ikisi mükemmel olacaktır.

KARNIYARIK

Patlıcan günümüzde oldukca sevilen sebzelerden birisidir ve bu yüzden mantar ile birlikte ortaya mükemmel lezzet çıkacağından güvenli olabilirsiniz. Ana yiyecek olarak karnıyarık yaparak ve yanın da pirinç pilavı ile akşama mükemmel menü yapmış olmuş olursunuz.

BULGUR PİLAVI

Ana yiyecek için bulgur pilavı mantar çorbasının yanına oldukca iyi seçim olacaktır. Sizler bulgur pilavınızı ister sebzeli isterseniz de domatesli olarak yapabilirsiniz. Aynı süre da karnıyarık yemeğini de yaparak sağlam bir menü yapabilirsiniz.

YOĞURTLU HAVUÇ KIZARTMASI

Yaptığınız yemeklerinizi daha oldukca süslemek istiyorsanız o süre yoğurtla meydana getirilen havuç kızartmasını tercih edebilirsiniz. Havuçlarınızı rendeleyin ve ondan sonra tavaya döküp kızartın . Sonrasında sarımsaklı yoğurt ile karıştırıp azca miktar pul biber dökerek yemeğinizin yanına afiyetle yiyin.

PATATES SALATASI

Mantar çorbasının yanına yakışacak salatalardan birisi de patates salatasıdır. Güzel bir salata yapmak istiyorsanız patates salatası oldukca iyi seçim olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir