Mantar sote yapacağınız vakit ister içine et koyun ister koymayın daima tüketilen ve günümüzde sevilen sebze yiyecekleri içinde yer alır. Mantar aynı et benzer biçimde gıda değerleri oldukça yüksek sebzelerden birisidir ve bilhassa vejetaryen beslenen kişilerin en fazlaca tercih etmiş olduğu gıdalardan birisidir.

Mantar Sotenin Yanına Ne Gider

İçindekiler

Mantar Sotenin Yanına Ne Gider?

1-)Çorba – Salata – Pilav

2-)Makarna

3-)Bulgur Pilavı – Yoğurt

Mantar Sotenin Yanına Ne Gider?

Mantar sote yaptığınız vakit yanına ne yapacağınızı bilmiyorsanız o vakit sizlerle paylaşmış olduğumuz yiyecek alternatiflerine özetlemek gerekirse göz atabilirsiniz ;

1-)Çorba – Salata – Pilav

Çorba bildiğiniz gibi ki her yemeğin yanına meydana getirilen hafifçe yiyecek türlerinden birisidir. Bu yüzden mantar sote yaptığınız vakit hafifçe yiyecek olarak yanına çorba tercih edebilirsiniz. Bu çorba mercimek yada sebze çorbası olabilir. Aynı vakit da mantar sotenin yanına hem mevsimlik salata hem de pilav yaparak mükemmel menü hazırlayabilirsiniz.

2-)Makarna

Mantar sote ile makarna en uyumlu yiyeceklerden birisidir. Hazırlaması da fazlaca rahat olduğundan dolayı mantar sote yaptığınız vakit yanına yapabileceğiniz en ergonomik yiyecek makarna oluyor. Makarnayı da isterseniz mütevazı isterseniz de sebzeli yapabilirsiniz.

3-)Bulgur Pilavı – Yoğurt

Bulgur pilavı da aynı pirinç pilavı benzer biçimde fazlaca faydalıdır ve fiyatı daha ucuzdur. Bu yüzden mantar sotenin yanına pirinç pilavı yapmak yerine sebzeli bulgur pilavı tercih edebilirsiniz. Bu menüyü tamamlamak için ise yoğurt ya da cacık yaparak ortaya mükemmel lezzetler çıkartabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir