Mantarın yanında ne gider ? En yararlı gıdalardan birisi olan ve bilhassa ufaklıklara sevdirilmeye çalışılan yiyeceklerden önde gelen mantar yemeği oldukca sıhhatli olduğundan dolayı her insanın tercih etmesi gerekiyor. Fakat mantarı birçok şahıs sevmez ve sevenlerin sayısı azdır fakat sofraların eğer olmazsa olmazıdır. Ev hanımları ise akşam mantar yemeği yapacakları vakit yanına ne yapsam diye oldukca düşünürler. Bizde mantarın yanına gidebilecek en güzel ve en leziz yiyecekleri bulup sizlerle paylaştık.

Mantarın Yanında Ne Gider

İçindekiler

SOSLU MAKARNA

PATATES KIZARTMASI

KREMALI PATATES PÜRESİ

YOĞURTLU ISPANAK

TAVUK SOTE

SOSLU MAKARNA

Mantar dediğimiz vakit akla gelebilecek en leziz yiyecek makarna oluyor ve makarnayı da soslu olarak yapmış olursanız ortaya hakikaten mükemmel lezzet çıkacaktır. Mantar yemeğinizin yanına hem bolca domatesli hem de fesleğen yaprakları ile süslenmiş bir makarna tercih ederek menünüzü daha kuvvetli hale getirebilirsiniz.

PATATES KIZARTMASI

Yaptığınız mantar yemeğinizin yanına yakışacak mükemmel lezzetlerden birisi de patates kızartmasıdır. Bilhassa çocuklar tarafınca da oldukca sevildiğinden dolayı mantar yemeyen çocuklarınıza patates kızartması yedirebilirsiniz.

KREMALI PATATES PÜRESİ

Kremalı patates püresi günümüz de oldukca tercih edilen yemekler içinde yerini almaya başladı ve sizler de yaptığınız mantar yemeğinizin yanına bu lezzeti bence yapabilirsiniz.

YOĞURTLU ISPANAK

Mantar yemeğinizin yanına yakışacak bolca proteinli ve vitaminli ıspanak yemeğini tercih edebilirsiniz. Aynı vakit da ıspanak yemeği yoğurtla birlikte yenince daha leziz oluyor.

TAVUK SOTE

Tavuk sote bildiğiniz gibi ki günümüzde oldukca tercih edilen yemekler içinde içeriyor. Eğer sizin de evinizde akşam konuk gelecekse yemeğinizin yanına tavuk sote iyi seçim olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir