Mantarlı et sotenin yanına ne gider ? Et günümüzde en fazlaca tercih edilen yiyeceklerden birisidir ve bilhassa et sote yapacaksanız ve bunu mantarlı olarak yapmış olursanız o süre ortaya hakikaten mükemmel lezzet çıkacaktır. İnsanlar bahar aylarında genel olarak bu tür yiyecekleri daha fazlaca tercih etmektedir. Bugün örneğin ana yiyecek olarak mantarlı et sote tercih edecekseniz o süre yanına da güzel yemekler yaparak akşam yemeğini daha leziz hale getirebilirsiniz. İşte mantarlı et sotenin yanına yapılabilecek en ideal yemekler.

Mantarlı Et Sotenin Yanına Ne Gider

İçindekiler

DOMATES ÇORBASI

İÇLİ KÖFTE

PİRİNÇ PİLAVI

ÇOBAN SALATASI

DOMATES ÇORBASI

Mantarlı et sote yemeği birazcık ağır olduğundan dolayı başlangıç olarak kesinlikle çorba tercih etmemiz de yarar vardır. Çorba olarak ise sizler domates çorbasını seçebilirsiniz. Güvenli olun yemeğinizin yanına fazlaca yakışacaktır.

İÇLİ KÖFTE

Günümüzde en sık meydana getirilen ve en fazlaca tercih edilen hem ara sıcak hem de ara soğuk olarak da tercih edilen içli köfte de yaptığınız mantarlı et sotenin yanına fazlaca iyi gidecektir. Fakat bunu ara sıcakta tercih etseniz daha doğru olur.

PİRİNÇ PİLAVI

Et denince akla gelen ilk yiyecek pirinç pilavı oluyor. İşte bu yüzden mantarlı sote ile en uyumlu olabilecek yiyecek pirinç pilavıdır. Sizler pilavınızı ister mütevazi isterseniz de sebzeli yapabilirsiniz.

ÇOBAN SALATASI

Her yemeğin yanına kesinlikle yapılması ihtiyaç duyulan meze çeşitlerinden birisi de salatadır. Mantarlı et soteye uygun olabilecek meze ise çoban salatasıdır. Hem hazırlaması fazlaca kolay hem de daha leziz oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir