Mantarlı makarna yanına ne yapılır ? En leziz ve en ergonomik yemeklerinden kabul edilen mantarı makarna günümüzde oldukca tercih edilen yemekler içinde yer verilmiştir. Bilhassa canı mantar çeken kişiler genel olarak bu şekilde bir yola başvururlar ve ortaya da hakikaten mükemmel lezzet çıkar. Mantarlı makarna aslına bakarsak kendine özgü bir ana yiyecek olarak bilinir fakat yanına başka bir yiyecek yapmış olup tamamlanırsa o vakit menünüz daha güçlü hale gelecektir. Bu yemeği hem öğle hem de akşam yemeği aralarında yapabilirsiniz. İşte mantarlı makarnanın yanına yapılabilecekler ;

Mantarlı Makarna Yanına Ne Yapılır

İçindekiler

SALATA

DOMATES ÇORBASI

PARÇA DANA ETİ

KIYMALI YUMURTASIZ MENEMEN

ETLİ BEYAZ FASULYE

SALATA

Mantarlı makarnanızın yanına gidebilecek en güzel mezeler içinde salata yer verilmiştir. Bilhassa taze olarak doğramış olduğunuz salatalıklar ile domatesler birleşmesi sonucunda ortaya hakikaten mükemmel lezzetler çıkartabilirsiniz. Aynı vakit da salatanızı zeytinyağı ve limonla da süsleyip daha leziz hale getirebilirsiniz.

DOMATES ÇORBASI

Günümüzde sık sık meydana getirilen ve kaşarla birlikte daha leziz olan domates çorbası da mantarlı makarnanın yanına gidebilecek en leziz yiyeceklerden birisidir. Çorba yapmak istiyorsanız bunu deneyebilirsiniz.

PARÇA DANA ETİ

Dana etini sevmeyen asla kimse yoktur protetin bakımından ise oldukca varlıklı olduğundan dolayı mantarlı makarnanın yanına parça dana etini kızartıp tercih edebilirsiniz.

KIYMALI YUMURTASIZ MENEMEN

Domates , soğan , yeşil biber ve aynı vakit da kıyma ile yapılabilecek en güzel sıcak meze seçimi olan menemen de makarnanın yanına oldukca yakışacaktır. Fakat yumurtasız olacağından dolayı aynı menemen benzer biçimde olmaz.

ETLİ BEYAZ FASULYE

Hem makarna hem de et bir araya gelmiş olduğu vakit ortaya hakikaten mükemmel lezzet çıkacaktır. Bu yüzden fasulyenin içinde de bolca oranda protein olduğundan dolayı makarna ile etli beyaz fasulye yiyeceklerini tercih edip akşam yemeği için servise hazır hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir