Mantarlı pilavın yanına ne gider ? Damak tadı olduğundan oldukça gelişmiş ve aynı vakit da hususi günler için yaptıkları yiyecek mantarlı pilav oluyor. Bildiğiniz gibi ki normalde nohutlu pilav yada tavuklu pilav yapılır mantarlı pilav yapımını oldukça azca duymuşuzdur. Fakat mantarlı pilavın lezzeti o denli oldukça güzel oluyor ki asla denemeyen insanoğlu var ise kesinlikle denemeliler. Akşam yemeği için mantarlı pilav yapacaksanız ve yanına ne yapsam diye merak ediyorsanız bu mevzuda sizlere destek olacağız. Bu yemeğin yanına meydana getirilen en güzel lezzetleri bir araya toplayıp sizlerle paylaştık. İşte mantarlı pilavın yanına yapılacak yemekler ;

Mantarlı Pilavın Yanına Ne Gider

Pirzola

Mantarlı pilavı tamamlamak için ve sofları şenlendirmek istiyorsanız o vakit seçiminiz pirzola olabilir. İster kendiniz isterseniz de ailenizle birlikte ziyafet çekebilirsiniz. Eğer pirzolanızı da iyi pişirirseniz o vakit ortaya mükemmel lezzet çıkacaktır.

Hindi Kapama

Ziyafet dediğimiz vakit aklımıza tavuk ve et yiyecekleri geliyor değil mi ? İşte mantarlı pilavınızı daha oldukça süslemek için hindi kapama oldukça iyi seçim olacaktır. Hindi etini seviyorsanız bence bu lezzeti kaçırmayın derim.

Tavuk Dolması

Birazcık değişik tanım arayan ev hanımlarımız var ise o vakit tavuk dolması mantarlı pilavın yanına oldukça güzel gidecektir. Eğer çocuklarınız da tavuk seviyorsa bu dolmayı oldukça beğeneceklerdir.

Yeşil Salata

Akşam yemeklerinin yanında kesinlikle olması ihtiyaç duyulan mezelerden birisi de salatadır. Mantarlı pilavınızın yanına ister karışık salata isterseniz de çoban salatası yapabilirsiniz.

Un Helvası

Son olarak olarak akşam yemeği bittikten sonrasında sıra tatlıya gelir değil mi ? İşte tatlı olarak hem yapımı da rahat olan un helvasını tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir