Real Madrid‘in Manchester City’i destansı bir maçla Şampiyonlar Ligi yarı finalinde saf dışı bırakmasının yankıları sürüyor. İspanyol ekibi uzatma dakikalarında Pep Guardiola’nın öğrencilerini kupadan eleyerek adını finale yazdırırken İspanyol gazeteleri de Real Madrid‘in başarısını manşete taşıyor.

Real Madrid‘e yakınlığı ile malum Marca gazetesi, zaferi “Real Madrid şimdiye kadar söylenmiş en büyük başarıya imza attı” başlığıyla okuyucularına duyurdu. Gazete, haberin detaylarında şu ifadeleri kullandı:

Mucizeler anlatılmaz, yaşanır. Real Madrid‘in geri dönüş üçlemesi, en sıkıntılı rakibine karşı uzatmalarda netice verdi. İnanılmaz, deli dakikalarda atılan iki gol Manchester City’yi Şampiyonlar Ligi finalinden uzaklaştırdı. Azca ilkin şahit oldukları şeye gözlerini ovuşturuyorlardı. Bir futbol dehası, karakter, inanç, kalite ve ruh. Burası Real Madrid.

🗺️ Me están preguntando qué visitar en París.ℹ️ Si me podéis dejar ‘tips’ en los comentarios… 👇 #APorLa14 pic.twitter.com/fD66vt12NH

— Real Madrid C.F. (@realmadrid) May 4, 2022

Real Madrid 2018’deki finalden 4 yıl sonrasında bir kez daha finale yükselme başarısı gösterdi. İspanyol ekibi finalde Liverpool ile karşılaşacak. Bu bununla beraber 2017-18 sezonunun rövanşı olacak. Bundan dolayı 4 yıl önceki finalde de iki ekip birbirleriyle karşı karşıya gelmiş ve Real Madrid rakibini 3-1 yenik ederek kupaya uzanmıştı. Maçta en fazlaca konuşulan vaka ise Real Madrid‘in o zamanki defans oyuncusu ve efsanevi kaptanı Sergio Ramos’un Mohamed Salah’ı sakatlaması olmuş, Salah, maçın hemen hemen ilk yarısında göz yaşlarıyla oyunu terk etmek mecburiyetinde bırakılmıştı.

Liverpool ertesi sürem Şampiyonlar Ligi’ni kazanmayı başararak dişlileri kırmıştı. Sadece ondan sonra bir duraklama dönemine girdiler. Gene de aradan geçen 3 yıl içinde toparlanmayı başardılar.

Şimdi iki ekip tekrardan Şampiyonlar Ligi finaline ulaştı. Final maçı 28 Mayıs 2022 tarihinde oynanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir