MasterChef kim elendi 23 Ekim 2022, TV8 ekranlarında gösterilen MasterChef’te bir yarışmacı daha bu akşam hayallerine veda etti. Bilinmiş olduğu benzer biçimde MasterChef Türkiye’de ilk elenen yarışmacı Şeyma olmuştu. MasterChef Türkiye’de elenen ikinci isim Onur olmuştu. 3. Hafta da elenen isim Dilan olmuştu. 4. Haftanın elenen adı Melih olmuştu. 5. haftanın elenen adı yedeklerden gelen Vural olmuştu. 6. Haftada elenen isim Kaan olmuştu. 7.Hafta sürpriz bir halde Çağatay olmuştu.

Eleme gecesinde, yarışmacılar en iyi tabağı ortaya çıkarmak için kıyasıya bir mücadeleye girişmektedirler. İşte MasterChef’te yarışmaya veda eden isim…

MasterChef’te coşku dorukta. Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna benzer biçimde meşhur şeflerden oluşan jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda yarışmadan elenen üçüncü isim bu akşam belli oldu. Eleme adaylarının içinde seçilecek elenen yarışmacının kim olduğu merak mevzusu oldu.

MasterChef Türkiye, İngiltere kökenli bir aşçılık yarışmasının Türkiye uyarlamasıdır. İlk olarak 2011 senesinde bir sürem süresince Show TV’de yayımlandı. Arkasından 1 Eylül 2018 tarihinde ise TV8’de yayımlanmaya başladı. 6. Sezonu gösterilen MasterChef Türkiye yarışmasında coşku tüm hızıyla devam ediyor.

Peki MasterChef kim elendi 23 Ekim 2022? MasterChef’te hangi yarışmacı MasterChef ‘e veda etti? Detaylar yazımızda…

MasterChef 2022 elenen adlar…

 1. Hafta Şeyma
 2. Hafta Onur
 3. Hafta Dilan
 4. Hafta Melih
 5. Hafta Vural
 6. Hafta Kaan
 7. Hafta Çağatay

MasterChef kim elendi 23 Ekim 2022?

MasterChef’te sekizinci eleme gecesinde, Mehmet, Danilo ve Somer şefler, eleme potasındaki yarışmacılardan Danilo Şef’in yaratıcılık yemeği olan raviolone yapmalarını istedi. 

Yarışmacılar yiyeceklerini hazırladı. Şeflerin tadımı sonrası eleme potasından son 3’e kalan adlar; Atike, Tayfun ve Fatma Nurolarak belirlendi. Tolga, Metin, Gamze şefler tarafınca ilk aşamadaki başarıya ulaşmış performansları ile bir sonraki haftaya geçmeyi başardılar.

Elenecek adlar; Atike, Tayfun ve Fatma Nur içinde yapılacak yiyecekleri ile seçilmiştir.

MasterChef kim elendi 23 Ekim 2022? Elenen İsim Çağatay oldu. MasterChef 23 Ekim 2022 kim elendi? MasterChef Türkiye 23 Ekim 2022’de elenen isim Atike oldu.

MasterChef Haftanın Adayları Kim oldu?

 • Tayfun
 • Gamze
 • Fatma Nur
 • Atike
 • Metin
 • Tolga

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir