Kabine’de gözden geçirme yapılmış oldu. Resmi Gazete’de piyasaya sürülen kararname ile Mehmet Muş Ticaret Bakanı olarak atandı. Peki Mehmet Muş kimdir? Mehmet Muş atandı.

MEHMET MUŞ KİMDİR? 

Dr. Mehmet Muş 1 Mayıs 1982’de Trabzon Sürmene’de dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini İstanbul’da tamamlayan Muş, Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Iktisat Fakültesi İşletme Kısmı’nden mezun oldu. Sonrasında Washington State University School of Economic Sciences’de iktisat alanında yüksek lisans icra eden Muş, doktora öğrenimini Marmara Üniversitesi İktisat Zamanı Anabilim Branşında tamamladı.

Mehmet Muş, hususi sektörde Bütçe Planlama Uzmanı olarak çalıştı. AK Parti İstanbul Gençlik Kolları teşkilatında vazife alan ve emekler yürüten Muş, sırasıyla, AK Parti İstanbul Gençlik Kolları İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Iktisat İşleri Başkanlığı ve Teşkilat Başkanlığı görevlerini icra etti.

Muş, 2011 senesinde 24. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili oldu, 25, 26. ve 27. dönemlerde de İstanbul Milletvekilliği görevini sürdürdü. TBMM’de Dışişleri Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, AB Uyum Komisyonu üyelikleri icra eden Muş, NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Üyeliği’nin yanı sıra AK Parti Genel Merkezi’nde Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi.

2014 senesinde AK Parti MYK üyeliğine seçilerek AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı ve Iktisat İşleri Başkanlığı görevinde bulunan Muş, AK Parti’nin 2. Muhteşem Kongresinde yine MKYK üyeliğine seçildi.

Muş, AK Parti Grup Başkanvekilliği, MYK üyeliği yapmış oldu ve İstanbul Milletvekilliği görevini yürütüyordu.

İngilizce bilen Muş, evli ve bir çocuk babası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir