Menemen yanında ne gider ? Hem oldukca leziz hem de zahmetsiz bir halde meydana getirilen menemen yemeğinin yanına sulu yiyeceklerden birisini tercih ederek ortaya mükemmel lezzet çıkartabilirsiniz. Günümüzde menemen en ergonomik meydana getirilen yiyeceklerden birisidir ve ister yumurtalı isterseniz de kıymalı şekilde yaparak ortaya değişik tatlar çıkartabilirsiniz. Menemen yemeği yaptığınız vakit yanına genel olarak sulu yemekler tercih edilir fakat aslına bakarsanız menemen sulu olduğundan dolayı isteyenler katı yemekler de tercih edebilir. İşte damak tadınıza da uygun olacak en leziz yemekler ;

Menemenin Yanında Ne Gider

İçindekiler

AYRAN YA DA KOLA

ÇORBA TÜRLERİ

SOSLU VEYA SADE MAKARNA

KÖFTE

SALATA

AYRAN YA DA KOLA

Menemen yemeği hiçbir vakit kuru kuru gitmez yanına ne olursa olsun içecek olması gerekiyor. Sizler de içecek olarak ayran yada kola tercih edebilirsiniz. Eğer menemen acıysa o vakit Ayran en iyi seçim olacaktır.

ÇORBA TÜRLERİ

Her yemeğin yanında çorba türlerinden birisi yapılması gerekiyor. Bu yüzden yaptığınız menemen yemeğinizin yanına çorba türlerinden birisini yapabilirsiniz. Günümüzde en oldukca tercih edilen çorba türü mercimek çorbasıdır ve menemenin yanın da oldukca iyi olacaktır.

SOSLU VEYA SADE MAKARNA

Menemenin yanına yapabileceğiniz en aperatif yiyeceklerden birisi de makarnadır. Sizler ister mütevazi isterseniz de soslu olarak makarna yaparak menemen menünüzü daha varlıklı yapabilirsiniz.

KÖFTE

Hem doyurucu özelliği bulunan hem de menemenin yanına oldukca yakışacak köfte kızartmasını yapabilirsiniz. Eğer öğlen arası yiyecek yapacaksanız menemen ile köfte iyi seçim olacaktır.

SALATA

Menemen yemeğinizin yanına yiyecek yapmayacaksanız o vakit sıhhatli besin almak için azca yağlı ve bolca limonlu salata yapabilirsiniz. Güvenli olun yemeğinizin yanına yapacağınız salata oldukca iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir