İçindekiler

Mercimek Köftenin Yanına Ne Gider ?

Mercimek Köftenin Yanına Ne Gider ?

Hem besleyici hem protein bakımından oldukça varlıklı hem de doyurucu özelliği olan mercimek köftesi günümüzde her alanda tercih edilen yiyeceklerden birisidir. Bilhassa beş çayında ilk meydana getirilen yiyeceklerden biridir. Sizler mercimek köftesini ister akşam yemeği garnitür olarak tercih edin isterseniz de evinize konuk gelecekse ona ikram etmek için asla fark etmez her alanda tercih edilebilen yiyecek türüdür. Mercimek köftesini yalnız servis etmemek için yanına daha güzel lezzetler de yapabilirsiniz. O süre yanına ne yapılır ve iyi mi sunum yapılır ? onlara bakalım.

Mercimek Köftenin Yanına Ne yapsam

Turşu ve Marul 

Mercimek köftesi dendiği süre akla genel olarak en önce marul ile turşu gelir. Marul tercih edeceğiniz süre da kıvırcık olması oldukça önemlidir. Turşu olarak da karışık , acı biber yada salatalık turşusunu tercih edebilirsiniz.

Patatesli Börek

Patatesli olarak yapacağınız böreği yaptığınız mercimek köftesinin yanına tercih edebilirsiniz. Bilhassa beş çayı var ise o süre bu ikisi hakkaten mükemmel olacaktır.

Kıymalı Börek

Patatesli börek yapmak istemiyorsanız o süre kıymalı böreğe ne dersiniz ? Kıymalı börek günümüzde sık sık meydana getirilen hamur harcı işlerinden birisidir ve yapımı da rahat olduğundan dolayı bence mercimek köftesinin yanına yapabilirsiniz.

Mercimek Köftenin Yanına Ne Gider

Kurabiye Çeşitleri

Evinize gündüz misafirler gelecekse ve onlara mercimek köftesi ikram edecekseniz o süre kurabiye çeşitlerinden birisini yaparak çayla birlikte servise hazır hale getirebilirsiniz. Kurabiye olarak ise çikolatalı , incirli ve fındıklı olanlardan birisini tercih edebilirsiniz.

Kakaolu Kek

Kek günümüzde tatlı olarak en oldukça yapılanlardan birisidir ve sizler de yaptığınız mercimek köftesinin yanına kakaolu kek halletmeye ne dersiniz ?

Etimek Tatlısı

Etimek tatlısı sütlü ve şerbetli kategorisinde yer edinen tatlı çeşitlerinden birisidir ve sizler de mercimek köftesinin yanına ne tatlısı yapsam diye düşünüyorsanız etimek tatlısını tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir