Mercimekli bulgur pilavının yanına ne gider ?Türk mutfağında en oldukça tercih edilen ve akşam yemeklerinde sevilerek meydana getirilen yemeği mercimekli bulgur pilavıdır. İçerisinde bolca oranda vitamin ve mineraller bulunduğundan dolayı yazın ve kışın en oldukça tüketilen yemekler içinde yer ediniyor. Mercimekli bulgur pilavı tek başına oldukça leziz olmaz yanına değişik lezzetler yapıldığı vakit ortaya hakikaten mükemmel menü çıkmış oluyor. Sizler de yanına ne yapsam diye kara kara düşünüyorsanız işte yemekler ;

Mercimekli Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider

İçindekiler

AYRAN ÇORBASI

KÖZLENMİŞ YOĞURTLU KIRMIZI BİBER

TAZE FASULYE YEMEĞİ

MEVSİM SALATASI

SU BÖREĞİ

AYRAN ÇORBASI

Mercimekli bulgur pilavı bir ana yiyecek olduğundan dolayı yanına ne olursa olsun başlangıç olarak çorba yapılması daha doğru olacaktır. Bu yüzden çorba olarak Ayran çorbasını seçebilirsiniz. Bu çorba birazcık zahmetlidir fakat içinde bolca oranda gıda olduğundan dolayı bence deneyin.

KÖZLENMİŞ YOĞURTLU KIRMIZI BİBER

Bir yiyecek yapıldığı vakit yanına ne olursa olsun atıştırmak için bir şeyler yapılması ve onu tamamlaması gerek. Bu yüzden közlemiş olduğunuz kırmızı biberleri sarımsaklı yoğurt ile yapmış olup yemeğinizin yanına afiyetle yiyebilirsiniz.

TAZE FASULYE YEMEĞİ

Taze fasulye birçok şahıs tarafınca zor yiyecek olarak bilinir fakat aslına bakarsak yapılışı kolay lezzeti şahane gıda kıymeti de oldukça yüksek. Yaptığınız mercimekli bulgur pilavı ile de bu yiyecek oldukça yakışır.

MEVSİM SALATASI

Yemekler tüketilirken bunların yanında tamamlamak için ne olursa olsun salata olması gerekiyor. Mercimekli bulgur pilavının yanına salata olarak ise sizler yapımı da kolay olan mevsim salatasını yapmış olup servise hazır hale getirebilirsiniz.

SU BÖREĞİ

Ana yemekten sonrasında ara sıcak olarak su böreği yapmış olup evinize gelen misafirler var ise onlara ikram edebilirsiniz. Su böreğinin içinde peynir ile maydanoz olduğundan dolayı sindirim daha kolay olur. Fakat ana yemeğinden sonrasında yemenizi tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir