Bilgisayarınız için alacağınız Mouse ne kadar işinize yarar bilmelisiniz. Sizlere bu mevzuda destek olabilecek bilgiler paylaşarak tam 12’den vuruş yapabilirsiniz. Birbirinden değişik onlarca Mouse görmüş olacaksınız, özellikleri ve çeşitlilik bakımından fazla olmaları sizin kararsız kalmanıza niçin oluyor. Her türden bilgisayar fareleri olmaktadır.

Bluetooth ve kablolu
Kullanım doğrultusunda değiştirebilirsiniz. Mesela kişilerin alanları dar olduğundan kablosuz Mouse kullanır. Kablosuz olanlar tam anlamıyla istediğiniz performansı vermez. İşareti kıpırdatırken takılmalar olur, çeşitli problemler yaşar. Kablolu mouselerde ise tam tersi kolay ve donma yaşanmadan kullanmanıza olanak sağlamaktadır.

Bilgisayarınızı hangi amaçla kullandığınıza bağlı olarak değişebilir. Kimileri kısa süreli kullandığı şeklinde oyun için ve performans adına kullananlar vardır. Alacağınız modelin tuş sayıları 2’den 7’e kadar dahi çıkabilir. Kendinizi program yardımıyla komut verebileceğiniz fareler olup işlerinizi yapabilirsiniz.

Ustalaşmış ve hepimiz için lazerli Mouse önerebiliriz. Altında herhangi bir top olmadan fareyi kıpırdatabilir kolay şekilde kullanabilirsiniz. Siz nereye istiyorsanız fareniz orayı göstererek kullanmanıza olanak sağlar.

Elinize uygunluğunu deneyin. Alacağınız Mouse ufak, orta ve büyük boylarda olabilir. Küçük olması ufak ellerinizi rahat hareket ettirmenizi zorlaştırabilir. Elinizi kavrayacak, ne büyük ne ufak gelecek tarzda olmalıdır. Büyük olanları sürüklemesi de zor olacağından ileriki zamanlarda canınızı sıkabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir