Mozilla (firefox) kullananları bıktıran hatalardan biriside çökme habercisi olmuştur. İnternet tarayıcınız açık olmasına rağmen küçük bir işlem yaptığınız durumda derhal hata alıyorsanız o süre ciddi bir mesele var anlama gelir. Google kendi tarayıcısını geliştirmesinin peşinden rakipleri artık kendilerini geliştirmeyi bıraktıkları biliniyor. Kullanacağınız tarayıcı olarak Google Chrome seçebilirsiniz. Eskiler güzel alışkanlıklardan olmazsa olmaz diyorsanız o süre tarayıcınızı daha dikkatli kullanmalısınız.

Çökme sonucunda Mozilla hatasını düzeltmek için kendisinin rapor göndermesini istemektedir. Probleminin çözümü için kullanımınız ve bilgisayarınızın performanslı ehemmiyet taşımaktadır. İlk kez karşılaşıyorsanız mesele olmadığını bilmelisiniz, birden oldukça aynı hatayı aldıysanız o süre yolunda gitmeyen bir şeyler var anlama gelir.

Probleminin Çözümü için Tavsiyeler

Firefox sekmesi birden oldukça açık ise kapatınız.
Flash yüklü sayfalarda dolaşmanız tarayıcınız zorlayabilir.
Firefoxu silip yeniden kurun yada resetleyiniz.
Girdiğiniz hangi sayfada hatayı alıyorsanız oraya yeniden girmeyiniz.

Önerilere dikkat etmeniz sonucunda mozilla da çökme habercisi hatasını kısmen olsa da önlemiş olacaksınız. Devamlı arz eden bir mesele ile karşı karşıya kalmanız durumunda tarayıcınızı değiştirmelisiniz. Google Chrome daha süratli ve kullanışlı olduğundan dolayı bugün dünyanın büyük bir kısmının kullandığı tarayıcıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir