Mozilla Şifreleri Yedekleme, Programsız Gizyazı Yedekleme

Bilgisayarınıza format atacaksınız yada şifrelerinizi yedeklemek istiyorsanız o süre küçük adımlar yardımıyla yapabilirsiniz. Bir çoğumuz Mozilla bilgilerimizi yedeklemek için eklenti kullanılır fakat faydası olmamaktadır. Bu yüzden başak bir yöntem yardımıyla firefox bilgilerinizi yedeklemiş olacaksınız. Tamamen güvenli olup almanız ihtiyaç duyulan 2 tane dosya olacaktır.

Yukardan Yardım > Mesele Yok etme Detayları > Uygulama temelleri Klasörü Göster > key3 ve signons.sqlite dosyalarını yedekleyiniz.

Bu dosyaları saklayınız yeniden yüklemek için aynı yolu izleyiniz ve bu tarz şeyleri içine kopyaladığınız takdirde gizyazı ve bilgileriniz gözükecektir. Tarayıcınızın gizyazı bilgilerini yüklemiş olacaksınız. Dipnot olarak ilaveden yüklediğinizde firefoxu kapatıp yeniden açınız düzelecektir. İlk seferinde yedeklemede şifreler gözükmese dahi aynısnı yeniden yapın 2. kez yaptığınızda olacaktır.

Şifrelerinizin yeniden geriye yüklenip yüklenmediğiniz denetlemek için ise Araçlar > Seçenekler > Kayıtlı Parolalar devam ederek kontrolünüzü gerçekleştirebilirsiniz. Bilgileriniz yeniden yerli yerinde olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir