Mücverin yanında ne gider ? Hem hazırlanışı oldukca kolay hem de günümüzde sık sık meydana getirilen sofraların baş tacı yiyecek mücver yemeğidir. Yapımı ise oldukca kolay ilk olarak almış olduğunuz kabakları rendeliyorsunuz ve hemen sonra çeşitli baharatları koyup kızartma yapıyorsunuz. Bu yiyecek genel olarak bir oldukca kadının kurtarıcı yemeklerinden birisidir. Eğer sizler bugün de mücver yapacaksanız ve yanına ne yapsam diye merak ediyorsanız o vakit yazımızı okumaya devam edin.

Mücverin Yanında Ne Gider

İçindekiler

PATATES KIZARTMASI

KISIR

PATATES SALATASI

ÇOBAN SALATASI

PATATES KIZARTMASI

Mücver kızartmasının yanına gidebilecek en şahane yiyecek türlerinden birisi de patates kızartmasıdır. Mücverin yanına servis ederek hem menünüzü daha kuvvetli hale getirin hem de ortaya mükemmel lezzetler çıksın.

KISIR

Mücver bir kızartma türüdür ve sizler yanında kızartma olarak bir şeyler yapmak istemiyorsanız o vakit tercihiniz hem hafifçe hem de leziz olan kısırdan yana kullanabilirsiniz. Aynı vakit da içine bolca nar ekşisi eklerseniz daha leziz hale gelecektir.

PATATES SALATASI

Zeytinyağlı olan şeyleri seviyorsanız o vakit patates salatası ile mücver on numara olacaktır. Bir de yaz akşamlarında günümüzde en oldukca meydana getirilen ikili menüdür. Patates salatası bolca zeytinyağı ve mevsim yeşillikleri ile hazırlanıp içine de çeşitli baharatlar ilave edildikten sonra ortaya mükemmel salata çıkıyor.

ÇOBAN SALATASI

Birazcık aperatif olsun diyorsanız yaptığınız mücverin yanına çoban salatası mükemmel olacaktır. Hem mideniz daha rahat edecek hem de salata ile mücver mükemmel ikili olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir